Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 listopada 2017

MKS gra z Energ(i)ą 

 
Grupa Energa została sponsorem strategicznym Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz. We wtorek, 7 listopada, umowę w tej sprawie podpisali Daniel Obajtek, prezes zarządu Energi SA i Błażej Wojtyła, prezes MKS Kalisz Sp. z o.o. Podjęte decyzje znajdą swe odzwierciedlenie w oficjalnym logo, a przede wszystkim nazwie klubu, która od dziś brzmi ENERGA MKS Kalisz.
 
Nie ukrywam, że przekazanie tej informacji sprawia mi ogromną satysfakcję. Decyzje, które zapadły w ostatnich dniach są zwieńczeniem naszych kilkumiesięcznych starań o pozyskanie dla klubu solidnego partnera. Ogromnie się cieszę, że to właśnie Grupa Energa będzie tym podmiotem, którego wsparcie pozwoli nam z optymizmem patrzeć w przyszłość, planować i z powodzeniem realizować ambitne cele, jakie przed sobą stawiamy, zarówno te sportowe, jak i te organizacyjnepodkreśla Błażej Wojtyła, prezes MKS-u Kalisz.
 
– Nawiązanie współpracy z tak prężnie rozwijającym się klubem w Kaliszu, mieście ważnym ze względu na naszą działalność, bardzo mnie cieszy. Zależy mi, podobnie jak całemu zarządowi Energi, na wzmacnianiu więzi wśród lokalnych społeczności, a także kreowaniu nowych możliwości rozwoju młodzieży. I na to najbardziej liczymy, że współpraca klubu Energa MKS Kalisz z Grupą Energa zaowocuje rozwojem sekcji sportowych dla młodych sportowców – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu Energi SA.
 
Jestem dumny i szczęśliwy, że tak kolejne mocne wsparcie pojawiło się w Superlidze ze strony spółek Skarbu Państwa. Nie ukrywam, że jednym z zadań na drodze do  profesjonalizacji ligi jest przyciąganie kapitału do piłki ręcznej, bez którego rozwój i cała idea Silni Razem, nie mogą istnieć. Pamiętam, kiedy w maju tego roku przedstawiciele klubu MKS Kalisz, nie mając jeszcze pewności co do awansu, zjawili się w Superlidze i rozmawiali ze mną na temat postępowania licencyjnego. Już wtedy dawał symptomy wprowadzenia standardów, o które nam chodzi, czyli pełnej przejrzystości, wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Już wtedy czuliśmy, że Kalisz może stać się bardzo mocnym ośrodkiem, który pomoże Superlidze osiągnąć cele jakie przed sobą postawiła. Teraz okazuje się, że kaliski klub jest już nie tyle beniaminkiem, a prymusem w Superlidze, bo nie tylko awansował i osiąga doskonałe wyniki, ale też w zakresie biznesowym radzi sobie świetnie. Myślę, że to początek pewnej historii, która mam nadzieję skończy się co najmniej jak w przypadku Wisły, a może nawet – póki co niedoścignionego – Vive, czego życzę Kaliszowi z całego serca. Myślę, że kwestia utrzymania jest w zasadzie formalnością, że teraz zaczną się wzmocnienia i będziemy obserwować jak ten poziom sportowy rośnie, właśnie dzięki tak świetnemu sponsorowi jakim jest Energapodkreśla Piotr Łebek, komisarz PGNiG Superligi.
 
Kaliski MKS to w pełni profesjonalny klub sportowy, który sukcesywnie umacnia swoją  pozycję na krajowej mapie piłki ręcznej mężczyzn i siatkówki żeńskiej. Mijający rok był pod tym względem wyjątkowy. Po kilku latach oczekiwań, kiedy to emocjonowaliśmy się sukcesami naszych ekstraklasowych siatkarek, drzwi do najwyższej klasy rozgrywek – PGNiG Superligi – otworzyli sobie szczypiorniści MKS-u Kalisz. To ogromny sukces  i duma nie tylko dla klubu, ale całego miasta, których najlepszym odzwierciedleniem jest oszałamiająca frekwencja, jaką cieszą się mecze piłki ręcznej w kaliskiej hali Arena, z udziałem czołowych drużyn krajowego szczypiorniaka.
 
Na tym jednak nie koniec ambitnych wyzwań. Wraz z nowym sezonem walkę o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej rozpoczęły także występujące w I lidze siatkarki MKS-u. Póki co niepokonane, dumnie zasiadają w fotelu lidera rozgrywek i nie zamierzają go opuszczać.
 
Jednak jak każda działalność, tak i ta w sferze sportu, wiąże się z określonymi potrzebami. Bez przychylności i wyraźnej pomocy – głównie tej finansowej – trudno jest planować, a tym  bardziej realizować najwyższe cele. Ogromnie istotnym jest więc fakt, iż do najważniejszego i jedynego, jak dotąd partnera MKS-u, jakim było Miasto Kalisz, dołączyła firma Energa.
 

O SPONSORZE

 
Grupa Energa łączy działalność sponsoringową z inicjatywami podejmowanymi w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.  Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
 
Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: