-:-

Dodano: 24 marca 2019

MKS Kalisz górą po karnych

W 24.serii spotkań PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz pokonała na własnym parkiecie Sandrę SPA Pogoń Szczecin. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowały rzuty karne, w których doskonale ze swojego zadania wywiązał się Łukasz Zakreta.

Dorobek bramkowy obu ekip od samego początku powiększał się bardzo mozolnie, gorzej radzili sobie jednak gospodarze. Mecz nie zaczął się dla kaliszan najlepiej, czego najlepszym przykładem jest fakt, iż w 18. minucie mieli na koncie zaledwie cztery trafienia. Za to drużyna Pogoni, mimo, że nie zachwycała grą, zdołała wykorzystać potknięcia i słabą skuteczność rywali oraz niemal przez cały czas utrzymywała nieznaczną przewagę. Przed przerwą powiększyli ją nawet do czterech  oczek, ale po chwili nie pozostało z niej ani śladu. Tym razem to kaliszanie skorzystali ze słabszej dyspozycji przeciwnika i odrobili straty. Rzutem do pustej bramki Łukasz Zakreta wyrównał stan meczu na 11:11.

Po powrocie z szatni obraz gry niewiele się zmienił. Goście znów odskoczyli na trzy bramki. W dodatku, dotkliwej kontuzji doznał kaliski skrzydłowy Michał Bałwas, który opuścił  boisko na noszach, a w wyniku gradacji kar czerwony kartonik ujrzał Krzysztof Misiejuk. Szczecinianie mieli spore szanse na wygraną, ale w końcówce zupełnie się pogubili. Cztery minuty przed końcem, Michał Czerwiński celnym rzutem wyrównuje na 20:20. Remis po 22 widniał na tablicy jeszcze 30 sekund przed końcem, ale w newralgicznym momencie, żadna z ekip nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Przyjezdni stracili piłkę, a próbujący wykorzystać ich błąd Michał Drej nie trafił równo z końcową syreną.

Zwycięzcę musiała zatem wyłonić seria rzutów karnych, w której górą byli podopieczni Patrika Liljestranda. Siódemki wykonywali bezbłędnie, a w bramce po raz kolejny klasę pokazał Łukasz Zakreta dwukrotnie broniąc rzuty rywali.

24. seria PGNiG Superligi, 23.03.2019r.,

Energa MKS Kalisz – Sandra SPA Pogoń Szczecin 22:22 (11:11) k. 4:2

Kary: Energa MKS – 12 min (czerwona kartka: Misiejuk – gradacja kar), Sandra SPA – 6 min. Rzuty karne – Energa MKS 4/6, Sandra SPA 5/6.

Energa MKS: Zakreta – Pilitowski 6, Wojdak 4, Drej 3, Bałwas 3, Czerwiński 3, Kniazieu 2, Krytski 1, Adamczak Paweł, Adamczak Piotr, Bożek, Grozdek, Misiejuk.

Sandra SPA: Bartosik, Zapora – Zaremba 7, Rybski 4, Bosy 3, Horiha 3, Krysiak 3, Krupa 1, Wąsowski 1, Biernacki, Jońca, Jedziniak, Matuszak, Miłek, Mróz.