-:-

Dodano: 12 lutego 2020

MMTS nie sprawił niespodzianki – punkty pojechały do Opola

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn nie zdołali zrewanżować się opolanom i ponownie musieli uznać wyższość zespołu Rafała Kuptela. Czerwono-czarni przegrali we własnej hali 21:24 i plany zdobycia kolejnych punktów muszą odłożyć na później.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy po 3 minutach prowadzili 1:3. Kwidzynianie niestety nie potrafili wstrzelić się na bramkę rywali, a pierwsze trafienie z gry zaliczyli dopiero w 4 minucie spotkania. Mimo to czerwono-czarnym udało się uspokoić grę i odrobić straty. W 11 minucie, po kolejnych trafieniach Andrzeja Kryńskiego, Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego kwidzynianie wyszli nawet na skromne, jednobramkowe prowadzenie – 5:4. Niestety gospodarze równie szybko jak ją zdobyli tak samo nagle stracili wypracowaną przewagę. Gwardziści zdobyli bowiem 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu MMTS z rzutu karnego (Nikodem Kutyła). W efekcie po 17 minutach podopieczni trenera Rafała Kuptela prowadzili 6:9. Dzięki skuteczności Michała Pereta gospodarzom udało się zbliżyć do rywali na jedno trafienie – 8:9. Na więcej nie pozwolili rywale, a wynik pierwszej połowy w 29 minucie ustalił Wiktor Kawka.

Po przerwie trafienia Macieja Zarzyckiego i Michała Lemaniaka pozwoliły opolanom na powiększenie przewagi do 4 bramek – 10:14. MMTS jednak ambitnie walczył i dzięki trafieniom Patryka Grzenkowicza gospodarze ponownie zbliżyli się do rywali na jedno trafienie – 15:16. Mógł być remis, ale niestety Michał Potoczny nie wykorzystał rzutu karnego. Jednobramkowa przewaga Gwardii utrzymała się do 48 minuty i stanu 17:18. Wówczas opolanie odjechali gospodarzom. Kolejne bramki Michała Milewskiego, Macieja Zarzyckiego, Patryka Mauera i Kamila Mokrzkiego dała gościom sześciobramkową przewagę – 17:23. Ostatnie 5 minut należało już co prawda do gospodarzy, ale sprawa zwycięstwa była już rozstrzygnięta wcześniej i kwidzynianie musieli pogodzić się z kolejną porażką.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE:
ZOBACZ STATYSTYKI I MATERIAŁY WIDEO Z MECZU

MMTS Kwidzyn – Gwardia Opole 21:24 (9:11)
MMTS: Szczecina, Matlęga – Grzenkowicz 4, Orzechowski 2, Kryński 3, Peret 4, Adamski 2, Biegaj, Guziewicz 1, Netz, Ossowski, Potoczny 2, Kutyła 2, Landzwojczak 1, Przytuła.
Gwardia: Malcher – Lemaniak 2, Fabianowicz, Zarzycki 5, Klimków 3, Mokrzki 4, Zieniewicz, Jankowski 4, Kawka 2, Mauer 2, Milewski 1, Morawski, Działakiewicz, Skraburski.