-:-

Dodano: 9 listopada 2022

Pierwsza wygrana kwidzynian we własnej hali

Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn ponownie w glorii zwycięstwa. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki pewnie ograli Sandrę SPA Pogoń Szczecin wygrywając 27:22. Warto podkreślić, że jest to pierwsze zwycięstwo kwidzynian odniesione w tym sezonie we własnej hali.

W tym meczu obie ekipy nastawiły się na zwycięstwo, wszak na przeciw siebie stanęły ostatni (Szczecin) i przedostatni zespół (Kwidzyn) ligowej tabeli. Goście czekali na swoje pierwsze zwycięstwo w lidze, natomiast kwidzynianie liczyli na przerwanie pasma ligowych porażek. Już pierwsze minuty pokazały jednak, że to czerwono-czarni będą rozdawać karty w tym spotkaniu. Po 13 minutach gry MMTS prowadził bowiem 5:0, a swojego pierwszego gola w tym spotkaniu szczecinianie zdobyli dopiero minutę później za sprawą Matiji Starcevicia. Co więcej kolejne trafienia Wiktora Jankowskiego i Michała Potocznego sprawiły, że po 18 minutach meczu gospodarze prowadzili już 7:1! Dopiero wówczas szczecinianom udało się przedrzeć przed aktywną obronę MMTS, a ciężar zdobywania bramek wziął wówczas na siebie Patryk Krok. Czerwono-czarni pilnowali jednak wypracowanej przewagi do końca pierwszej połowy, schodząc do szatni prowadząc 14:7.

Po przerwie trafienia Matiji Starcevicia, Patryka Kroka (karny) i Eliasza Kapeli pozwoliły gościom na zmniejszenie strat do 5 bramek – 15:10. Kwidzynianie szybko jednak poprawili swoją grę i po trafieniach Michała Potocznego i Nikodema Kutyły (karny) wrócili do siedmiobramkowej przewagi. Natomiast w 44 minucie gry, po golach Jakuba Szyszki i Kacpra Majewskiego, gospodarze prowadzili już 8 bramkami – 28:12.

Wówczas jednak szczecinianie zdobyli 5 bramek przy jednym trafieniu Nikodema Kutyły i po 50 minutach tracili do MMTS zaledwie cztery trafienia – 21:17. Na więcej nie pozwolili jednak gracze MMTS. Co więcej bramki Bartosza Nastaja, Nikodema Kutyły czy Kacpra Majewskiego ponownie wyprowadziły kwidzynian na 7-bramkową przewagę – 26:19. Kwestia zwycięstwa w tym spotkaniu wydawała się zatem rozstrzygnięta. W końcówce gościom udało się co prawda nieco zmniejszyć rozmiary strat, jednak komplet punktów pozostał w Kwidzynie.

MMTS Kwidzyn – Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:22 (14:7)

MMTS: Zakreta, Dudek, Chruściel – Kornecki 3, Grzenkowicz, Orzechowski, Peret, Kutyła 7, Majewski 2, Wawrzyniak, Potoczny 5, Nastaj 3, Szyszko 4, Landzwojczak 1, Jankowski 2.

Pogoń: Viniuk, Jagodziński – Krok 6, Wrzesiński, Kapela 1, Zalevskyi 1, Krupa 1, Starcević 4, Sherkashchenko 1, Krysiak 4, Nowak, Mitruczuk, Polok 4.