-:-

Dodano: 12 września 2021

MMTS ogrywa Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Znakomita gra Krzysztofa Szczeciny

Po emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał Sandrę SPA Pogoń Szczecin 24:22 i wywalczył swoje pierwsze ligowe punkty w tym sezonie. Znakomite spotkanie w bramce MMTS rozegrał Krzysztof Szczecina, który obronił 9 z 12 rzutów rywali i walnie przyczynił się do zwycięstwa Kwidzyna. Nie dziwi zatem, że właśnie bramkarz MMTS został uznany MVP tego spotkania.

MMTS Kwidzyn – Sandra SPA Pogoń Szczecin / PGNiG Superliga

Kwidzynianie rozpoczęli grę maksymalnie skoncentrowani, w efekcie po dobrej grze w defensywie i bramkach Michała Pereta i Jakuba Szyszki rozpoczęli walkę od prowadzenia 3:0. Pogoń po raz pierwszy znalazła drogę do bramki w 7 minucie, kiedy to bramkarza gospodarzy pokonał Piotr Rybski. Na pierwszą bramkę z gry szczecinianie musieli natomiast poczekać do 11 minuty, a skutecznym strzałem popisał się wówczas Paweł Krupa. MMTS przeważał jednak na boisku, a dobra postawa Krzysztofa Szczeciny w kwidzyńskiej bramce, napędzała kolejne ataki czerwono-czarnych. W efekcie po 15 minutach gry gospodarze odskoczyli rywalom na 5 bramek – 9:4. Chwilę później w grze kwidzynian pojawiło się jednak trochę niedokładności, co skwapliwie wykorzystali doświadczeni Portowcy. Cztery trafienia z rzędu pozwoliły Pogoni na zniwelowanie strat do 1 bramki – 9:8. Kryzys kwidzynian przerwał dopiero skuteczny rzut Jędrzeja Zieniewicza. Gospodarze poszli za ciosem i w 23 minucie gry efektowny gol Nikodema Kutyły da kwidzynianom prowadzenie 12:9. I gdy wydawało się, że MMTS zakończy pierwszą połowę z wyraźną przewagą grę zdominowali goście. Podopieczni trenera Rafała Białęgo zdobyli trzy bramki z rzędu doprowadzając do wyrównania – 12:12. Chwilę później gole zdobyli także Patryk Grzenkowicz oraz Łukasz Gierak i remis utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie szczecinianie kontynuowali swoją dobrą passę, a bramki Mateusza Zaremby, Matiji Starcevicia i Łukasza Gieraka wyprowadziły gości na prowadzenie 13:16. Kwidzynianie po raz pierwszy znaleźli drogę do bramki dopiero w 36 minucie po trafieniu Huberta Korneckiego. Chwilę później trafił także Michał Peret, a straty do gości zmniejszyły się do zaledwie jednej bramki – 15:16.

Jednobramkowa przewaga gości utrzymała się do 41 minuty i stanu 17:18. Następnie sprawy w swoje ręce wziął Jędrzej Zieniewicz, którego dwa trafienia wyprowadziły kwidzynian na skromne prowadzenie. W 54 minucie, gol Patryka Grzenkowicza dał natomiast gospodarzom trzybramkowe przewagę – 21:19. Dobrze ponownie bronił Krzysztof Szczecina, który stał się ostoją w kwidzyńskiej bramce. Portowcy próbowali walczyć, a trafienia Arkadiusza Bosego pozwoliły gościom na zniwelowanie strat do zaledwie jednej bramki. Chwilę później Paweł Krupa zobaczył jednak czerwoną kartkę za faul na Alanie Guziewiczu i gospodarze stanęli przed szansą na powiększenie istniejącej przewagi. Gol Bartosza Nastaja wzbudził euforię kwidzyńskiej publiczności, a kolejne trafienie Jędrzeja Zieniewicza dały MMTS niemal pewne zwycięstwo w tym spotkaniu. Wynik końcowy ustalił gol Matiji Starcevicia, jednak komplet punktów został w Kwidzynie.

MMTS Kwidzyn – Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:22 (13:13)

MMTS: Szczecina, Matlęga – Kornecki 1, Grzenkowicz 5, Orzechowski, Krieger, Peret 5, Zieniewicz 5, Kutyła 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Nastaj 2, Szyszko 2, Landzwojczak, Jankowski.

Sandra SPA Pogoń: Wiśniewski 1 – Krok, Wąsowski 1, Gierak 6, Krupa 1, Bosy 2, Starcević 3, Jedziniak, Krysiak 4, Rybski 1, Zaremba 3, Polok.