-:-

Dodano: 9 grudnia 2018

MMTS pewnie ograł Stal

ZAWODNICY MMTS KWIDZYN ZAKOŃCZYLI ROK 2018 PEWNYM I WYSOKIM ZWYCIĘSTWEM NAD STALĄ MIELEC. CZERWONO-CZARNI POKONALI RYWALI 29:20, PROWADZĄC PRZEZ WIĘKSZOŚĆ TEGO SPOTKANIA. DOBRZE W BRAMCE GOSPODARZY GRAŁ KRZYSZTOF SZCZECINA, A NAJSKUTECZNIEJSZYM GRACZEM TEGO SPOTKANIA ZOSTAŁ ANDRZEJ KRYŃSKI. SKRZYDŁOWY MMTS RZUCIŁ MIELCZANOM AŻ 10 BRAMEK, A MÓGŁ JESZCZE BARDZIEJ PODKRĘCIĆ SWÓJ WYNIK.

Początek meczu to lekcja w wykonaniu Krzysztofa Lipki, który udanymi interwencjami skutecznie powstrzymywał ataki gospodarzy. W efekcie jako pierwsi gole zdobywali goście, którzy po trafieniach Mateja Sarajlicia i Piotra Rutkowskiego prowadzili 0:2. Gospodarze szybko jednak wyrównali po bramkach Andrzeja Kryńskiego. Wyrównany stan gry utrzymał się jednak tylko przez 3 kolejne minuty. Od 10 minuty i stanu 4:4 zaatakowali gospodarze, którzy po dobrej grze w defensywie rozpoczęli budowanie swojej przewagi w tym meczu. Mielczanie praktycznie nie istnieli w ofensywie i przez 12 minut gry zdobyli zaledwie dwie bramki (Bartosz Kowalczyk i Piotr Krępa), w tym jedną z rzutu karnego. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały rzucili natomiast 9 bramek i po 22 minutach gry MMTS prowadził we własnej hali 13:6! Pięć minut później gospodarze powiększyli swoją przewagę do 9 bramek – 17:8, jednak ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ośmiobramkowym prowadzeniem MMTS.

Po przerwie gospodarze nadal powiększali swoją przewagę i w 36 minucie odskoczyli mielczanom na 10 bramek – 22:12. Od tego momentu gra się nieco wyrównała, w różnica 10 bramek utrzymała się do 52 minuty i stanu 26:16. W końcówce zaatakowali gracze Stali, którzy po trafieniach Piotra Krępy i Bartosza Kowalczyka zmniejszyli rozmiar start do 7 bramek – 26:19. Gospodarze odpowiedzieli jednak bramkami Bartosza Janiszewskiego i Andrzeja Kryńskiego, a przewaga MMTS ponownie wzrosła do 9 bramek – 28:19. Wynik końcowy meczu ustalili Marcin Miedziński oraz Robert Orzechowski, który jako ostatni wpisali się na listę strzelców. Rozmiary zwycięstwa MMTS pozostały już jednak bez zmian i kwidzynianie mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów na koniec roku 2018.

MMTS Kwidzyn – SPR Stal Mielec 29:20 (18:10)

MMTS: Szczecina, Dudek – Grzenkowicz 1, Orzechowski 3, Kryński 10, Krieger 2, Peret 2, Janiszewski 1, Adamski 5, Rosiak, Nogowski 2, Ossowski, Potoczny 3, Landzwojczak, Przytuła.

Stal: Lipka, Wiśniewski – Wilk, Krępa 4, Janyst, Wypych 1, Skuciński, Miedziński 1, Sarajlić 2, Grzegorek 1, Kowalczyk 8, Cuzić 1, Krupa, Rutkowski 2.