-:-

Dodano: 12 lutego 2017

MMTS zdominował Legionowo

sportowe-fakty
MMTS Kwidzyn w siedemnastej kolejce PGNiG Superligi pokonał na wyjeździe KPR RC Legionowo 29:21. Konfrontacja, która w ciągu ostatniego roku za każdym razem emocjonowała i rozgrzewała, tym była meczem do jednej bramki.

Podopieczni Patryka Rombela kilka dni temu pokonali na wyjeździe Górnika Zabrze (29:28), ale to nie był jeszcze MMTS, jaki kibice znają i cenią. Kwidzynianie przez dwa kwadranse nie umieli się odnaleźć na parkiecie; gubili piłki oraz popełniali proste błędy. Podczas niedzielnego meczu w MMTS-ie MMTS-u było już znacznie więcej.
Goście grali pewnie i skutecznie w obronie, a ataki bardzo dobrze organizowali Michał Potoczny oraz Marek Szpera. Legionowianie przeciwnie – byli rozregulowani.
Zawodnicy Roberta Lisa mieli problemy w ofensywie. Miejscowi popełniali błędy i oddawali nieprzygotowane rzuty, a trener nie miał pola manewru. Kontuzja Tomasza Mochockiego (złamany kciuk) sprawiła, że na ławce siedzieli tylko bramkarz, obrotowy oraz skrzydłowi, przez co za rozgrywanie brali się Kamil Ciok i Wojciech Gumiński.
Sport nie zawsze bywa racjonalny, ale w niedzielę legionowianie po prostu nie mieli argumentów, aby postawić się dobrze zorganizowanym rywalom. Różnica dzieląca obie drużyny rosła, a w przerwie sięgnęła nawet dziesięciu goli (7:17).
Mecz mógł cieszyć tylko kibiców, którzy przyjechali na Mazowsze z Kwidzyna. Miejscowi siedzieli niezadowoleni, a irytację pogłębiały długie przerwy w grze. Zegar w hali się „wieszał” i płatał figla, aż sędziowie postanowili przejść na ręczny stoper oraz plastikową tablicę z wynikiem. A trenerzy grzecznie podchodzili do stolika i pytali: – Która minuta?
Mieli czas, bo na parkiecie wydarzenia sunęły ustalonym przed przerwą torem. Pole do popisu mieli kwidzyńscy skrzydłowi, a na rozegraniu pojawili się 20-latek Arkadiusz Ossowski oraz wracający do gry po kontuzji Tomasz Klinger. Ten ostatni spotkania jednak nie dokończył, bo w ostatniej minucie dostał czerwoną kartkę za faul na Damianem Sulińskim.
MMTS wygrał w lidze po raz czwarty z rzędu i drugie miejsce w tabeli grupy granatowej ma już właściwie pewne. KPR RC jest piąty z siedmioma punktami przewagi nad Sandra Spa Pogonią Szczecin.
KPR RC Legionowo – MMTS Kwidzyn 21:29 (7:17)
KPR RC: Krekora, Stojković – Ignasiak, Prątnicki, Suliński, Mochocki, Kasprzak, Pribanić, Titow, Brinovec, Gawęcki, Ciok, Gumiński
MMTS: Szczecina, Kiepulski – Genda, Nawrocki, Krieger, Peret, Szpera, Klinger, Szczepański, Rosiak, Nogowski, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janikowski
Sędziowali: Igor Dębski oraz Artur Rodacki (obaj Kielce)
Delegat ZPRP: Marek Szajna (Warszawa)
Autor: Kamil Kołsut