III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
9
M
2
9
S
4
2
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 marca 2017

MMTS zmierzy się z Zagłębiem

W MECZU 22. serii PGNIG SUPERLIGI MĘŻCZYZN KWIDZYŃSKI MMTS PODEJMIE ZAGŁĘBIE LUBIN. CHOĆ ZESPOŁY W LIGOWYCH PUNKTACH DZIELI PRZEPAŚĆ, TO NA BOISKU MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ ZACIĘTEJ RYWALIZACJI. SWOJE DRUŻYNY DO WALKI POPROWADZĄ BOWIEM WICEKRÓL STRZELCÓW – MATEUSZ SEROKA ORAZ TRZECI ZAWODNIK TEJ KLASYFIKACJI – ARKADIUSZ MORYTO.

mmts
Dyspozycja Zagłębia Lubin w tym sezonie jest sporym zaskoczeniem. Drużyna okupuje bowiem ostatnie miejsce w Grupie Pomarańczowej, mając po 21 meczach jedynie 10 zdobytych punktów. Lubinianie odnieśli aż 17 porażek i zaledwie 4 zwycięstwa (KPR RC – 34:23, Meble Wójcik – 29:19, Stal – 28:23, Piotrkowianin – 27:28). Co ciekawe taki sam bilans (17-4) ma znajdujący się oczko wyżej Piotrkowianin. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego wyprzedzają jednak Zagłębie o punkt zdobyty w przegranej dogrywce z Kwidzynem.
Choć Zagłębie jest obecnie outsiderem Grupy Pomarańczowej to trzeba przyznać, że jest również olbrzymim pechowcem. Wiele spotkań lubinian kończyło się bowiem porażką 1 lub 2 bramkami. Wystarczy przypomnieć chociażby pierwsze spotkanie Zagłębia z MMTS, w którym minimalnie przegrało z Kwidzynem 24:25 (11:11). W drużynie gospodarzy najskuteczniejszymi graczami byli wówczas Arkadiusz Moryto i Nikola Džono, którzy zdobyli po 5 bramek. W kwidzyńskim zespole po 6 bramek rzucili natomiast Michał Peret i Michał Potoczny.
W ostatniej serii podopieczni trenera Pawła Nocha zmierzyli się z kolejnym rywalem MMTS (sobota, 18 marca) czyli Chrobrym Głogów. Derbowe starcie wygrali głogowianie – 31:28 (17:13). Tym razem skuteczny w ataku był Mikołaj Szymyślik, który rzucił głogowianom aż 7 bramek. Mecz ten okupiony został również kontuzja Tomasza Pietruszko, który najprawdopodobniej nie wystąpi w meczu z Kwidzynem. Kwidzynianie zaskakująco ulegli natomiast Sandrze SPA Pogoni Szczecin 28:25 (13:15). Mimo to faworytem pojedynku Kwidzyn – Lubin jest bez wątpienia MMTS. Kwidzynianie plasują się na II miejscu w Grupie Granatowej i grają przed własną publicznością. Trzeba jednak pamiętać, że MMTS ma już zapewnione drugie miejsce w swojej grupie i punkty drużynie nie są aż tak bardzo potrzebne. Poza tym kwidzynianom niezwykle trudno gra się z pozycji wyraźnego faworyta, co pokazały chociażby wcześniejsze starcia z Mielcem, Elblągiem czy właśnie Lubinem.
Mecz MMTS Kwidzyn – MKS Zagłębie Lubin odbędzie się we środę, 15 marca o godz. 18.00.  Spotkanie poprowadzą sędziowie: Marek Baranowski – Bogdan Lemanowicz.
mmts

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: