Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 listopada 2016

Mobilizacja w dole tabeli

Oba zespoły nie grzeszą formą w tym sezonie. Brakuje im zwycięstw. W ostatnim czasie notują serię porażek i bardzo zależy im na pokonaniu najbliższego przeciwka. Elbląg i Szczecin staną w najbliższy weekend na przeciwko siebie z zamiarem zdobycia 3 punktów.
Meblarze i Portowcy nie imponują ilością zwycięstw w tym sezonie. Meblarze cały czas czekają na to pierwsze. Kilka razy we wcześniejszych spotkaniach zaprezentowali się z dobrej strony, ale zawsze czegoś brakowało. Problemy uwidaczniały się głównie w drugiej połowie, gdzie ekipa Jacka Będzikowskiego seriami traciła bramki. Tak było w Opolu, Zabrzu, Gdańsku czy Piotrkowie Trybunalskim. Teraz jednak przed nimi mecz na własnej hali, dlatego tym bardziej zależy im na zdobyciu kompletu punktów.
Pogoń mimo, że dysponuje dużo większym doświadczeniem ligowym od elblążan, z dziewięciu spotkań tego sezonu wygrała tylko dwa w 4. i 6. Kolejce. Zwycięstwa szczecinianie odnieśli na wyjeździe gdzie najwyraźniej dobrze się czują. Pokonali beniaminka z Piotrkowa (28:25), a następnie Zagłębie Lubin (27:26). Na kolejną wygraną czekają już miesiąc.
Meblarzy cieszy fakt, że do meczu przystąpią w możliwie najsilniejszym składzie. Z urazami co prawda zmagają się jeszcze Damian Malandy oraz Kamil Netz, którzy w tym sezonie jeszcze nie grali. Po kontuzji wrócili bracia Adamczak, daje to większe pole manewru w drugiej linii. Przerwa na reprezentację pozwoliła im złapać rytm treningowy.
To właśnie forma zawodników drugiej linii będzie miała spory wpływ na wynik sobotniego meczu. W ostatnich dwóch spotkaniach Mikołaj Kupiec rzadko trafiał do bramki, natomiast z dobrej strony pokazał się Piotr Adamczak. W Pogoni bardzo dobry sezon rozgrywa Paweł Krupa, aktualnie zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców (45 bramek). Drugim najcześciej trafiającym rozgrywającym Pogoni jest Kyril Kniazeu (32 trafienia). 36 bramek ma na koncie skrzydłowy Wojciech Zydroń, będący jednocześnie grającym trenerem. Jego obecność w meczu z Elblągiem jest mało prawdopodobna. Na pewno zabraknie obrotowego Arkadiusza Bosego.
Dla Meblarzy pojedynek z Pogonią będzie czwartym rozegranym we własnej hali. Wcześniejsze trzy grali z najlepszymi drużynami poprzednich rozgrywek – Vive Tauronem, Orlen Wisłą i Azotami. Teraz czas na starcie z zespołem, który walczył w barażach o utrzymanie. Ostatecznie pozostał w lidze, po pokonaniu Warmii Olsztyn.
Elbląską drużynę w treningach wspiera aktualny trener kobiecej kadry Niemiec, Michael Biegler, który jeszcze na MŚ 2015 wraz z Jackiem Będzikowskim, prowadził męską reprezentację Polski. – Trenerowi Bieglerowi spodobało się w Elblągu tak bardzo, że postanowił po raz drugi nam pomóc w przedmeczowych przygotowaniach. Poprzednio gościliśmy go i korzystaliśmy z jego wskazówek jeszcze przed rozpoczęciem sezonu – mówi Łukasz Kuliński, dyrektor Meble Wójcik.
– Potrzebujemy mocnego wsparcia kibiców z trybun. Wiemy, że mecz rozgrywany jest w długi weekend, ale liczymy, że wielu kibiców przyjdzie na halę i pomoże nam swoim dopingiem – podkreśla Adrian Fiodor.
MEBLE WÓJCIK ELBLĄG – SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN, sobota 12. listopada, godzina 18:00, hala CSW

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: