III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
8
M
1
4
S
5
2
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 listopada 2016

Mobilizacja w Mielcu w Święto Niepodległości

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wraca PGNiG Superliga. W Święto Niepodległości, w hali mieleckiego Gimnazjum nr 2, miejscowi zmierzą się z Piotrkowianinem. Będzie to mecz o trzy punkty.
Piątkowy rywal Stali to beniaminek z superligową przeszłością. Do tej pory zgromadził już na swoim koncie 6 pkt. – dzięki remisowi w regulaminowym czasie gry z MMTS-em Kwidzyn oraz zwycięstwom z Zagłębiem Lubin i Meblami Wójcik Elbląg. Przed sezonem obydwie ekipy zagrały ze sobą towarzysko. Wtedy lepsi okazali się mielczanie zwyciężając 26:22. Najbliższy mecz na pewno będzie zupełnie inny. Mielczanie mają nadzieję, że po pechowych starciach z Gwardią i Wybrzeżem w końcu do nich  uśmiechnie się szczęście. Ponieważ gra zespołu po objęciu sterów przez Krzysztofa Lipkę wygląda o wiele lepiej.
Przełamanie może mieć fundamentalne znaczenie dla mielczan biorąc pod uwagę kolejne spotkania. – Zagraliśmy ostatnio sparing z KSZO Ostrowiec Św., w którym musieliśmy poprawić grę w drugiej połowie. Ponadto celem była gra w tym spotkaniu wszystkich zawodników. Powinniśmy być zadowoleni bo założenia udało się spełnić niemal w stu procentach i teraz czekamy na mecz z Piotrkowianinem – powiedział rozgrywający Stali Oleksandr Kyrylenko. – Cały zespół pracuje nad skupieniem w grze i niepopełnianiem prostych błędów. W ostatnim meczu po jednej ze zdobytych bramek chyba za bardzo się cieszyłem, bo sędziwie uznali to za niesportowe zachowanie i ukarali mnie dwoma minutami. Nie powinno to się powtórzyć – przyznał z uśmiechem „Sasza”. Trener Tomasz Sondej zapewnia, że Stal jest gotowa do gry. – W ostatnim sparingu grała cała drużyna, także młodzi zawodnicy, którzy choć popełnili kilka drobnych błędów to pokazali wolę walki i głód gry. W najbliższym starciu z Piotrkowianinem nie należy się spodziewać wielkich rewolucji, zmian w drużynie i ustawieniu. Liczymy na więcej szczęścia niż dotychczas. W meczu z Wybrzeżem zabrakło nam go w ostatnich minutach, dlatego zapewniam, że zrobimy wszystko, by w Święto Niepodległości było inaczej. Dla nas będzie to nie tylko ważny mecz, ale i ważny dzień, który doda nam jeszcze więcej motywacji – powiedział Tomasz Sondej.
Biało-Czerwony konkurs dla kibiców!
W związku ze Świętem Niepodległości przed rozpoczęciem meczu z Piotrkowianinem odegrany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. – Serdecznie wszystkich zachęcamy, aby w ten szczególny dzień ubrać się w narodowe barwy lub wziąć ze sobą biało-czerwony szalik. Przy wejściu każdy kto będzie miał na sobie czerwoną lub białą koszulkę otrzyma numerowaną karteczkę, osoby posiadające szalik takich karteczek otrzymają dwie. W przerwie wylosowane zostaną piłki z autografami naszych zawodników – powiedział prezes SPR Stal Mielec Paweł Wacławik.
Mecz SPR Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, 11.11.2016r., o godz. 17.00

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: