Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 23 czerwca 2020

Z przyjemnością mogę grać w Gwardii nawet do 50-tki!

Związany z Gwardią od dawna Przemek Zadura przedłużył wygasający kontrakt do 2023 roku. To kolejny kluczowy zawodnik, który zdecydował się nadal reprezentować barwy opolskiej drużyny! 

Przemysław Zadura Gwardia Opole / PGNiG Superliga piłka ręczna

– W tym klubie przeżyłem swoje najważniejsze chwile. Łzy, radość, ogromne sukcesy… Tego już nikt nam nie odbierze. Niejednokrotnie wspominałem, że chciałbym tutaj zakończyć swoją przygodę z piłką ręczną. Do teraz zresztą żałuję, że „wróciłem” do Opola tak późno. Chcę pozostać w tej drużynie, dopóki Zarząd i Trener będą mnie w niej widzieli. Z czystą przyjemnością mogę grać w Gwardii nawet do 50-tki! – wyznaje zadowolony ,,Zadra”. 

Od powrotu w rodzinne strony przed startem sezonu 2016/2017, aktualnie 32-letni rozgrywający, wystąpił w 92 spotkaniach ligowych, zdobywając w nich aż 294 bramki. Na parkiecie doświadczył również emocji związanych z krajowym pucharem, eliminacjami do Pucharu EHF i debiutem w fazie grupowej tych rozgrywek, zaliczonym po kilkumiesięcznej rehabilitacji. Zwieńczeniem tego dorobku jest jednak – rzecz jasna – brązowy medal, który wszystkim kibicom Gwardii zapadnie w pamięci na długie lata.

Przemysław Zadura Gwardia Opole / PGNiG Superliga piłka ręczna

– Przedłużenie kontraktu z Przemkiem było dla nas bardzo istotne. Nie chcemy tracić ,,naszych” ludzi, którzy oddają serce Gwardii. To zawodnik, który stąd pochodzi, tutaj dorastał i jego miejsce jest właśnie w tej drużynie. Choć w ostatnim czasie przeszkadzała mu kontuzja, wartość tego zawodnika jest niepodważalna i zważywszy na to, że zostaje z nami również Szymon Działakiewicz, o którego przecież pojawiały się liczne zapytania, o tę pozycję na boisku nie musimy się martwić. – komentuje dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

Prawdopodobnie we wrześniu ,,Zadra” rozpocznie więc w gwardyjskich barwach już siódmy sezon na przestrzeni swojej kariery.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Poprzedni sezon osobiście śmiało mogę zaliczyć do najgorszych, ale teraz już patrzę w przyszłość i chcę jak najbardziej pomóc mojej drużynie. A czy efekt końcowy tej pracy będzie podobny do pamiętnej celebracji medalu lub radości po pokonaniu Benfiki przed własną publicznością? Zobaczymy. Chcę tylko być zdrowy, by móc do tego dążyć. – kończy Przemek Zadura. 

https://www.facebook.com/SLMezczyzn/videos/255129142575284/

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: