Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 lipca 2017

Mój styl to mocna obrona – Anderson Mollino da Silva

Anderson Mollino da Silva w nowym sezonie reprezentował będzie barwy Zagłębia Lubin. Brazylijski rozgrywający wierzy, że swoją grą znajdzie uznanie w oczach selekcjonera kadry i pojedzie na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020.

 
Anderson, znasz już jakieś słowa po polsku?
 
Jeszcze nie znam polskich słów.
 
Planujesz naukę języka polskiego?
 
Tak, oczywiście. Bardzo chce się nauczyć polskiego. Lubię się uczyć i chce wykorzystać swój wolny czas na to. Znając język będę mógł się komunikować, co mi ułatwi moją adaptację.
 

 
Ostatni sezon spędziłeś w Iranie. To dla naszych kibiców dość egzotyczny kierunek. Co możesz powiedzieć o tamtejsze lidze?
 
Liga w Iranie jest bardzo wyrównana. Niemal wszystkie kluby maja możliwość zdobyć mistrzostwo. Od początku do końca wszystkie mecze i same rozgrywki są wyrównane.
 
W Handebol Clube Taubate przyzwyczaiłeś się do sukcesów…
 
Kiedy zacząłem grać w Taubate, w roku 2012, klub nigdy nie zdobył mistrzostwa. Kiedy odchodziłem z klubu w 2016 roku, to już mieliśmy zdobyte trzy tytuły mistrza Brazylii i cztery Panamericano de Clubes (Panamerykanskie mistrzostwa klubowe).
 
Co wiesz o polskiej lidze? Dlaczego obrałeś właśnie taki kierunek?
 
Zawsze chciałem grać w mocnej lidze europejskiej, ale nie akceptowałem propozycji wyjazdu z Brazylii, aż nie ukończę studiów. Dyplom zrobiłem w 2016 roku i przyjąłem propozycje z Iranu. Wyobrażałem sobie, ze będzie to interesująca przygoda i doświadczenie w mojej karierze. Krótko po tym pojawiła się możliwość grania w Polsce, w klubie o super strukturze i grającym w bardzo mocnej lidze. Wierze, ze sukcesy w Zagłębiu pomogą mi w grze w reprezentacji Brazylii podczas Igrzysk Olimpijskich.
 
Słyszałeś wcześniej o Zagłębiu Lubin?
 
Śledziłem niektóre wydarzenia związane z Zagłębiem, ponieważ moja koleżanka Juliana Malta grała i broniła barw żeńskiej drużyny.
 
Brazylia kojarzy nam się przede wszystkim z bajeczną techniką. Czy właśnie taki będzie Twój styl gry?
 
Moim zdaniem każdy zawodnik przyzwyczaja się do stylu gry swojego zespołu, tak aby spełnić ustalone strategie i potrzeby. Jednak mój styl gry, to mocna obrona i rzuty ze średniego i dalekiego dystansu.
 
Jak spędzisz wakacje przed powrotem do treningów w Lubinie?
 
Trenowałem razem z drużyną Taubate w Sao Paulo, po przyjechałem do Espirito Santo, stanu w którym się urodziłem. Trenuję, aby utrzymać swoją kondycję fizyczną i zdrowo się odżywiam.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: