Aktualności

Nie możemy pozwolić sobie na błędy – Stal Mielec

Sporo się dzieje w Mieleckiej Stali. Drużyna, jako pierwsza w Superlidze, wznowiła treningi i mocno przetasowała swój skład.

 

Zmiany kadrowe były przede wszystkim decyzją trenerów Stali. To oni głównie decydują o składzie drużyny. – mówi prezes Stali Paweł Wacławik. Chcieliśmy wzmocnić naszą obronę. W tym sezonie wracają spadki i wiemy, że twardą obroną możemy zapewnić sobie dobrą pozycję w tabeli. Okres ochronny się skończył, teraz nie możemy pozwolić sobie na błędy – dodaje.

 

fot. Jakub Hajduk

 

Spore zmiany szykują się na rozegraniu. Najlepszy strzelec Stali, 22-letni Wiktor Kawka, przejdzie do Gwardii Opole. Młody lewo-rozgrywający zdobył 124 bramki w tym sezonie i był Graczem Października Superligi. Regularnie zostaje powoływany do kadry B Polski. Zawodnik miał jeszcze ważny kontrakt w Stali, ale drużyny doszły do porozumienia w kwestii wysokości odstępnego. W jego miejsce Czeczeńcy ściągnęli Piotra Rutkowskiego z Piotrkowianina i Marcina Miedzińskiego, który wraca do Stali po rok przerwy, jednak jest on głównie specjalistą od obrony i tam najprawdopodobniej będzie spędzał większość czasu.

 

fot. Jakub Hajduk

 

Dużym wzmocnieniem jest wypożyczenie 21-letniego Bartosza Kowalczyka, który uważany jest za jednego ze zdolniejszych, młodych środkowo-rozgrywających Superligi. Jednak ze względu na kontuzje i bardzo mocną konkurencję w Azotach nie grał aż tak często w tym sezonie. Władze Mielca mają nadzieję, że będzie dobrym zmiennikiem dla doświadczonego Chorwata Rudolfa Cuzića i tym posunięciem wzmocnią środek-rozegrania.

 

Mielczanie ściągnęli jeszcze dwóch obrotowych Tomasza Grzegorka z Mebli Wójcik Elbląg i Kacpra Pawłowskiego z Chrobrego Głogów, którzy będą musieli wspomóc Piotra Krępe w ataku i na pewno dostaną swoje zadania w obronie. Szczególnie, że szeregi Czeczeńców opuścił Adrian Wojkowski, który najprawdopodobniej zagra w I lidze i Jakub Kłoda. Z drużyną żegnają się także, medaliści Mistrzostw Polski z 2012 r. skrzydłowi Michał Chodara i Marcin Basiak, który zostanie przy drużynie w charakterze trenera grup młodzieżowych.

 

 

Ten sezon będzie bardzo ciekawy. Liga zmniejszyła liczbę drużyn, wracają spadki, to wszystko sprawia, że rywalizacja będzie naprawdę zacięta. Naszym głównym celem, jest utrzymanie się w Superlidze, ale wydaje mi się, że mamy potencjał, żeby walczyć o rundę finałową. Nasz okres przygotowawczy będzie naprawdę intensywny. W czwartek zawodnicy przeszli kompleksowe badania pokazujące ich przedsezonową dyspozycję, podobne badanie przeprowadzimy zbliżając się do końca okresu przygotowawczego. Zebrane dane pomogą nam określić w jakim miejscu przygotowań się znajdujemy i gdzie jeszcze znajdują się rezerwy.  Przed nami sporo gier sparingowych z drużynami z Superligi i z Europy m.in. z uczestnikiem Ligi Mistrzów słowackim Tatranem Presov i ZTR Zaporoze. A pod koniec sierpnia (24-26.08) mieleckich kibiców zapraszamy na Memoriał Antoniego Weryńskiego. – mówi Paweł Wacławik

 

 

Przyszli:

– Marcin Miedzińśki (rozgrywający/obrońca) powrót z Mebli Wójcik Elbląg po roku przerwy
– Kacper Pawłowski (obrotowy) z Chrobrego Głogów
– Tomasz Grzegorek (obrotowy) z Mebli Wójcik Elbląg

– Bartosz Kowalczyk (środkowy rozgrywający) z Azotów Puławy

– Piotr Rutkowski (lewy rozgrywający) z Piotrkowianina Piotrkowa Trybunalskiego
– Krystian Witkowski (bramkarz)  wychowanek włączony do pierwszego zespołu

 

Odeszli:

– Jakub Kłoda (obrońca)
– Marcin Basiak (skrzydłowy) wychowanek, brązowy medalista z 2012 r.- zakończył karierę

– Michał Chodara (skrzydłowy) brązowy medalista z 2012 r.

– Adrian Wojkowski (obrotowy) prawdopodobnie zagra w 1. lidze

– Wiktor Kawka (lewy rozgrywający) przeszedł do Gwardii Opole

Przeczytaj jeszcze:

Jurkiewicz przeszedł kolejny zabieg

Rozgrywający PGE VIVE Kielce pomyślnie przebiegł zabieg palca wskazującego lewej dłoni...

Wielka Arka

Sześć klubów, jedna nazwa. Już nie Asseco, Basket 90, Gdyńskie Towarzystwo...

Energa sponsorem tytularnym gdańskich piłkarzy ręcznyc

Sezon 2018/2019 zawodnicy drużyny seniorskiej Wybrzeża Gdańsk rozpoczną z nowym herbem...