III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
8
M
2
2
S
0
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 lipca 2018

Nie możemy pozwolić sobie na błędy – Stal Mielec

Sporo się dzieje w Mieleckiej Stali. Drużyna, jako pierwsza w Superlidze, wznowiła treningi i mocno przetasowała swój skład.
 
Zmiany kadrowe były przede wszystkim decyzją trenerów Stali. To oni głównie decydują o składzie drużyny. – mówi prezes Stali Paweł Wacławik. Chcieliśmy wzmocnić naszą obronę. W tym sezonie wracają spadki i wiemy, że twardą obroną możemy zapewnić sobie dobrą pozycję w tabeli. Okres ochronny się skończył, teraz nie możemy pozwolić sobie na błędy – dodaje.
 

fot. Jakub Hajduk

 
Spore zmiany szykują się na rozegraniu. Najlepszy strzelec Stali, 22-letni Wiktor Kawka, przejdzie do Gwardii Opole. Młody lewo-rozgrywający zdobył 124 bramki w tym sezonie i był Graczem Października Superligi. Regularnie zostaje powoływany do kadry B Polski. Zawodnik miał jeszcze ważny kontrakt w Stali, ale drużyny doszły do porozumienia w kwestii wysokości odstępnego. W jego miejsce Czeczeńcy ściągnęli Piotra Rutkowskiego z Piotrkowianina i Marcina Miedzińskiego, który wraca do Stali po rok przerwy, jednak jest on głównie specjalistą od obrony i tam najprawdopodobniej będzie spędzał większość czasu.
 
fot. Jakub Hajduk

 
Dużym wzmocnieniem jest wypożyczenie 21-letniego Bartosza Kowalczyka, który uważany jest za jednego ze zdolniejszych, młodych środkowo-rozgrywających Superligi. Jednak ze względu na kontuzje i bardzo mocną konkurencję w Azotach nie grał aż tak często w tym sezonie. Władze Mielca mają nadzieję, że będzie dobrym zmiennikiem dla doświadczonego Chorwata Rudolfa Cuzića i tym posunięciem wzmocnią środek-rozegrania.
 
Mielczanie ściągnęli jeszcze dwóch obrotowych Tomasza Grzegorka z Mebli Wójcik Elbląg i Kacpra Pawłowskiego z Chrobrego Głogów, którzy będą musieli wspomóc Piotra Krępe w ataku i na pewno dostaną swoje zadania w obronie. Szczególnie, że szeregi Czeczeńców opuścił Adrian Wojkowski, który najprawdopodobniej zagra w I lidze i Jakub Kłoda. Z drużyną żegnają się także, medaliści Mistrzostw Polski z 2012 r. skrzydłowi Michał Chodara i Marcin Basiak, który zostanie przy drużynie w charakterze trenera grup młodzieżowych.
 

 
Ten sezon będzie bardzo ciekawy. Liga zmniejszyła liczbę drużyn, wracają spadki, to wszystko sprawia, że rywalizacja będzie naprawdę zacięta. Naszym głównym celem, jest utrzymanie się w Superlidze, ale wydaje mi się, że mamy potencjał, żeby walczyć o rundę finałową. Nasz okres przygotowawczy będzie naprawdę intensywny. W czwartek zawodnicy przeszli kompleksowe badania pokazujące ich przedsezonową dyspozycję, podobne badanie przeprowadzimy zbliżając się do końca okresu przygotowawczego. Zebrane dane pomogą nam określić w jakim miejscu przygotowań się znajdujemy i gdzie jeszcze znajdują się rezerwy.  Przed nami sporo gier sparingowych z drużynami z Superligi i z Europy m.in. z uczestnikiem Ligi Mistrzów słowackim Tatranem Presov i ZTR Zaporoze. A pod koniec sierpnia (24-26.08) mieleckich kibiców zapraszamy na Memoriał Antoniego Weryńskiego. – mówi Paweł Wacławik
 

 

Przyszli:

– Marcin Miedzińśki (rozgrywający/obrońca) powrót z Mebli Wójcik Elbląg po roku przerwy
– Kacper Pawłowski (obrotowy) z Chrobrego Głogów
– Tomasz Grzegorek (obrotowy) z Mebli Wójcik Elbląg
– Bartosz Kowalczyk (środkowy rozgrywający) z Azotów Puławy
– Piotr Rutkowski (lewy rozgrywający) z Piotrkowianina Piotrkowa Trybunalskiego
– Krystian Witkowski (bramkarz)  wychowanek włączony do pierwszego zespołu
 

Odeszli:

– Jakub Kłoda (obrońca)
– Marcin Basiak (skrzydłowy) wychowanek, brązowy medalista z 2012 r.- zakończył karierę
– Michał Chodara (skrzydłowy) brązowy medalista z 2012 r.
– Adrian Wojkowski (obrotowy) prawdopodobnie zagra w 1. lidze
– Wiktor Kawka (lewy rozgrywający) przeszedł do Gwardii Opole

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: