-:-

Dodano: 19 marca 2017

Nafciarze pewnie wygrywają z Lubinie

Dzisiejszy mecz z Orlen Wisłą Płock miał inny przebieg niż niedawne pucharowe spotkanie. Tym razem aktualni wicemistrzowie Polski okazali się dużo lepsi od Miedziowych i wygrali różnicą dziesięciu bramek.
23seria_zag_wis2
Ci, którzy liczyli na podobne emocje, które miały miejsce w meczu Pucharu Polski zawiedli się. Tym razem nafciarze od początku do końca nadawali ton grze a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone.
Pierwsza bramka w meczu padła z rzutu karnego, a zdobył ją Sime Ivić. Na 2:0 podwyższył Maciej Gębala. W czwartej minucie lubinianie cieszyli się z pierwszej swojej bramki, jej autorem był Nikola Dżono, który trafił z drugiej linii. Dwie minuty później na tablicy wyników było 1:4. Później miedziowi złapali kontakt, głównie za sprawą dobrze broniącego Patryka Małeckiego. Po drugiej stronie jeszcze lepiej spisywał się Rodrigo Corrales i nafciarze znów odskoczyli na kilka bramek. Po kwadransie mieliśmy wynik 5:10. Wicemistrzowie Polski grali skuteczniej, a w bramce kolejne piłki odbijał  Corrales. Taki stan rzeczy utrzymywał się do końca pierwszej połowy, którą płocczanie wygrali różnicą pięciu trafień.
Po zmianie stron „wejście smoka” miał Jan Czuwara, który w czterdzieści sekund zdobył dwie bramki i zmniejszył straty do trzech trafień. W kolejnych minutach uwidoczniła się znów przewaga Nafciarzy, którzy nawet grając w podwójnym osłabieniu rzucili bramkę miedziowym. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron na tablicy wyników mieliśmy 14:21. Pod koniec meczu przewaga przyjezdnych jeszcze wzrosła i na pięć minut przed końcową syreną aktualni wicemistrzowie Polski prowadzili już dziesięcioma bramkami 32:22.
MVP meczu: Rodrigo Corrales (Wisła)
MKS Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 26:36 (11:16)
Zagłębie: Małecki , Skrzyniarz – Stankiewicz 5, Bondzior 1, Przysiek 3, Kużdeba 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 5, Czuwara 3, Wolski , Bartczak 1, Moryto 2, Dżono 4.
Orlen Wisła: Wichary, Morawski, Corrales – Daszek , Duarte 2, Racotea 4, Wiśniewski 3, Ghionea 9, Rocha , Piechowski 2, Gębala 1, Tarabochia 2, Pusica 2, Mihić 3, De Toledo , Żytnikow 2, Ivić 6.
Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek, Delegat ZPRP: Piotr Brenk