-:-

Dodano: 20 kwietnia 2021

Nafciarze w najlepszej 4 Ligi Europy!

Płocki zespół stanął w ORLEN Arenie przed szansą awansu do FINAL4 EHF Ligi Europejskiej i tę szansę wykorzystał pokonując duński GOG 31:26. Płocczanie odrobili straty z pierwszego meczu i na koniec to oni cieszyli się z awansu do czołowej czwórki Ligi Europejskiej. Historyczny sukces stał sie faktem!

Mecz rozpoczęła drużyna GOG. Po nerwowym początku pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy ORLEN Wisły Płock w 2 min. meczu. Goście odpowiedzieli trafieniem Emila LÆRKE. W 4 min. rzut karny dla Wisły na bramkę zamienił Przemysław KRAJEWSKI. Po udanej interwencji Adama MORAWSKIEGO Nafciarze odpowiedzieli skuteczną akcją zakończoną trafieniem. GOG szybko zdobył drugą bramkę. W odpowiedzi Nafciarze zdobyli 4. bramkę. Rzut karny dla Duńczyków na bramkę zamienił JAKOBSEN i w 7 min. na tablicy widniał wynik 4:4. Kolejny rzut karny dla ORLEN Wisły na bramkę zamienił KRAJEWSKI. GOG odpowiedział i w meczu po 10 minutach gry ponownie był remis 5:5.

W 12 min. sędziowie przyznali rzut karny dla gości. Na szóstą bramkę dla GOG zamienił go Fredrik ANDERSEN. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu 6:6. W bramce płocczan kolejny raz skutecznie interweniował MORAWSKI. Po błędzie w rozegraniu, piłkę przejęli zawodnicy GOG i wyszli na prowadzenie 7:6. DASZEK trafił w poprzeczkę i Duńczycy rozpoczęli swój atak zakończony 8. bramką. Abel SERDIO zdobył siódmą bramkę dla Wisły, jednak błyskawiczna odpowiedź gości zakończyła się trafieniem. Nafciarze w 18. minucie złapali kontakt i na tablicy widniał wynik 8:9. Mimo długo rozgrywanej piłki i gry pasywnej GOG zdobył 10 bramkę w meczu. Niko MIDEGIA zgubił piłkę, GOG rozegrał szybką kontrę i wyszedł na prowadzenie 11:8. Karą dwóch minut został upomniany Alvaro RUIZ. Po ataku Nafciarzy sędziowie podyktowali rzut karny dla gospodarzy i ponownie skutecznie wykonał go KRAJEWSKI.

Od 20 min. Duńczycy grali z podwójnym wykluczeniem i płocczanie doprowadzili mecz do stanu 10:11. W 23. min. karę 2 minut otrzymał Przemysław KRAJEWSKI. Mimo gry w osłabieniu ORLEN Wisła Płock doprowadziła do remisu a strzelcem bramki był MINDEGIA. W 25 min. ponownie był remis 12:12.Trzynastą bramkę dla GOG zdobył Morten OLSEN. Rzut DASZKA efektownie obronił Viktor HALLGRÍMSSON, a chwilę później równie skutecznie interweniował MORAWSKI w bramce gospodarzy. W 28 min. Michał DASZEK doprowadził do remisu 13:13. Na 21 sekund przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener Nicolej KRICKAU. Karą 2 min. na 2 sekundy przed końcem został upomniany Leon ŠUŠNJA.

Po pierwszej połowie Nafciarzom wciąż pozostawały do odrobienia strat i awansu do FINAL4 cztery bramki.

Drugą połowę meczu rozpoczęli zawodnicy Wisły w osłabieniu. W 32. min ponownie był remis 14:14, a minutę później 15:15. Na prowadzenie Nafciarzy wyprowadził Lovro MIHIĆ. Odpowiedział Emil LÆRKE. Przy remisie 16:16 efektownym rzutem na prowadzenie ORLEN Wisłę Płock wyprowadził MIHIĆ, a chwilę później 18. bramkę zdobył Leon ŠUŠNJA. W bramce płocczan fantastycznie interweniował MORAWSKI, który powstrzymywał ataki GOG. Rzut karny dla Wisły na bramkę zamienił niezawodny KRAJEWSKIi Nafciarze odrobili straty z Danii.

Duńczycy bardzo długo rozgrywali piłkę, rzucili 17. bramkę, a karą 2 minut został upomniany ŠUŠNJA. GOG odrabiał straty i w 42. min był rezultat 19:18. Odpowiedział Zoltan SZITA i ponownie płocczanie prowadzili różnicą dwóch bramek. Skutecznie ze skrzydła rzucił ANDERSEN. Daszek wyprowadził ORLEN Wisłę do stanu 21:19. Trener gości poprosił o czas. Rzut karny na bramkę dla GOG zamienił ANDERSEN. Kolejną, 22 bramkę dla płocczan technicznym rzutem zdobył SZITA. Odpowiedział Jakobson rzutem ze skrzydła i w 49 min. był rezultat 22:21. Po brutalnym faulu tylko 2 min. karę otrzymał Morten OLSEN. Płocczanie za sprawą Krzysztofa KOMARZEWSKIEGO ponownie wyszli na prowadzenie trzema bramkami.

W 50 min. rezultat na tablicy 24:22. Lovro MIHIĆ rzucił po kontrze 25. bramkę dla ORLEN Wisły, a po błędzie GOG błyskawiczna kontra Nafciarzy została zamieniona na 26. bramkę przez KRAJEWSKIEGO. Płocczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie czterema bramkami. Trener KRICKAU poprosił o czas. Fantastycznie kolejny raz interweniował MORAWSKI i po kontrze Nafciarze zdobyli 27 bramkę. Bramkarz Wisły grał jak w transie i powstrzymywał raz za razem rzuty Duńczyków. Przy prowadzeniu pięcioma bramkami o czas poprosił Xavi SABATE. Na 5 min. przed końcem meczu Płocczanie prowadzili już 28:22. Kolejne trafienie dla Wisły za sprawą DASZKA. Odpowiedź Duńczykówbyła błyskawiczna i po rzucie Oscara BERGENDAHLA rezultat na tablicy 29:24.

Na 3 min. przed końcem ponownie były 4 bramki przewagi płocczan, karą 2 min. został upomniany Misrad TERZIĆ. Niko MINDEGIA zdobył 30. bramkę dla Nafciarzy i znów gospodarze prowadzili różnicą 5 bramek. Na 40 sekund przed końcem MIHIĆ wywalczył rzut karny, jednak pomylił się MINDEGIA. Ostatecznie rzutem do pustej bramki przez całe boisko ORLEN Wisła Płock zapewniła sobie awans do FINAL4 wygrywając 31:26.

ORLEN Wisła Płock: Adam MORAWSKI, Abdelrahman HOMAYED – Michał DASZEK, Philip STENMALM, Predrag VEJIN, Alvaro RUIZ, Abel SERDIO, Leon ŠUŠNJA, Zoltan SZITA, Krzysztof KOMARZEWSKI, Przemysław KRAJEWSKI, Mirsad TERZIC, Jeremy TOTO, Leonardo DUTRA, Lovro MIHIC, Niko MINDEGIA

GOG Gudme: Viktor HALLGRÍMSSON, Søren ANDREASEN – Stig Tore Moen NILSEN, Steven JACOBSEN, Frederik ANDERSEN, Lucas GARSDAL, Emil MADSEN, Emil LÆRKE, Oscar BERGENDAHL, Mathias GIDSEL, Kasper Emil KILDELUND, Emil JAKOBSEN, Morten OLSEN, Emil ANDERSEN, Frederik CLAUSEN