III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
2
M
2
9
S
3
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 lutego 2017

Nafciarze zagrają o 19. zwycięstwo z Wybrzeżem

W środowy wieczór w ramach rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych w ORLEN Arenie Nafciarze podejmą zespół Wybrzeża Gdańsk. – To młoda i zgrana ekipa – charakteryzuje najbliższego przeciwnika Adam Morawski.
Wybrzeże to jedna z tych drużyn, która w tym sezonie pozytywnie zaskakuje. Podopieczni Damiana Wleklaka oraz Marcina Lijewskiego odnieśli do tej pory dziewięć zwycięstw, z czego dwa w trzech ostatnich pojedynkach. – Wybrzeże na każdej pozycji ma zawodnika pełnego energii i zdeterminowanego, żeby grać w Superlidze i dalej się rozwijać. Jest to grupa młodych chłopaków, znakomicie rozumiejąca się boisku i tworząca naprawdę zgraną ekipę – mówi Adam Morawski, który większość gdańszczan poznał podczas wspólnych występów w reprezentacjach Polski oraz w czasie swojego pobytu w SMS-ie Gdańsk – Na pewno będzie trzeba na nich uważać. Zagrali z nami dobre spotkanie u siebie w Gdańsku i teraz też będą chcieli dzielnie powalczyć. My oczywiście chcemy ten mecz wygrać i dobrze przygotować się do pojedynku z PSG Handball.
Loczek wskazał również najmocniejsze punkty ekipy Wybrzeża – Kapitan Łukasz Rogulski gra naprawdę solidnie. Do tego jest między innymi Damian Kostrzewa, zawodnik ze sporym bagażem doświadczeń, który zdobył już wiele bramek zarówno w barwach MMTS, czy później Stali Mielec. Po kontuzji do wysokiej formy wraca Paweł Niewrzawa, co także dostrzegł selekcjoner reprezentacji Polski, zabierając go na Mistrzostwa Świata we Francji.
Trener Piotr Przybecki na mecz z Wybrzeżem będzie miał do dyspozycji osiemnastu graczy. Wciąż rehabilitację kontuzjowanego barku przechodzi Jose Guilherme de Toledo i w najbliższych spotkaniach na boisku go na pewno nie zobaczymy. Decyzja co do meczowej „16” zostanie podjęta bezpośrednio przed rozpoczęciem spotkania.
W pierwszym pojedynku obu drużyn w tym sezonie płocczanie zwyciężyli 36:25.
ORLEN Wisła Płock – Wybrzeże Gdańsk – 20. seria PGNiG Superligi, 1.03.2017, godz. 18.00

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: