III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
6
M
5
2
S
1
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 grudnia 2018

Najlepszy mecz Pogoni w sezonie!

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w pięknym stylu zakończyli zmagania w 2018 roku. W meczu, który inaugurował rundę rewanżową, w hali przy ulicy Twardowskiego pokonali Wybrzeże Gdańsk 34 – 27.
 
Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej każdy z zespołów miał inne cele. Szczecinianie chcieli się przełamać i dobrze zakończyć rok, natomiast szczypiorniści Wybrzeża wkomponować się w pierwszą ósemkę, która walczyć będzie o Mistrzostwo Polski.
 

 
Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po golach Arkadiusza Bosego, Dawida Fedeńczaka i Piotra Rybskiego prowadzili 3 – 1. Niezadowolony z postawy swojego zespołu był Marcin Lijewski, który już w 4 minucie poprosił o czas dla swojego zespołu. Pomogło. Mobilizacja i przede wszystkim konsekwentna gra w obronie doprowadziła do sytuacji w której to gości prowadzili 9 – 6. Trener gospodarzy spoglądając na trudności w rozgrywaniu gry w ataku zdecydował się na grę bez bramkarza i przyniosło oczekiwane skutki. W krótkim odstępie czasu wyrównali i na przerwę schodzili prowadząc 15 – 14.
 
Druga część spotkania wyrównana była tylko do 38 minuty. W odstępie 8 minut szczecinianie zdobyli 8 bramek tracąc tylko jedną i w 45 minucie prowadzili 25 – 19.
 

 
To nie 38 minuta była problemem – mówił po meczu trener Marcin Lijewski – od samego początku spotkania moi zawodnicy nie realizowali tego o czym rozmawialiśmy przed meczem.
 
Trener gości próbował reagować, zmienił ustawienie w obronie i przez chwilę przyniosło skutek. Gdańszczanie zniwelowali stratę do 3 bramek i wydawało się, że wrócili do gry.
 
Nic z tego. Rozgrywający najlepszy mecz w sezonie szczypiorniści Sandra SPA Pogoni nie wypuścili prowadzenia z rąk i ostatecznie pokonali Wybrzeże Gdańsk 34 – 27.
 

 
Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora – Radosz, Wąsowski 2, Krupa 6, Bosy 6, Mróz, Jońca, Matuszak 4, Rybski 7 (4/4), Miłek 2, Zaremba, Fedeńczak 5.
Karne: 4/4
Kary: 14 min. (Wąsowski, Rybski, Zaremba – 4 min., Krupa – 2 min.)
Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Oliveira 6, Bednarek, Sulej 2, Prymlewicz 2 (0/1), Papaj 2, Kondratiuk 8 (5/5), Komarzewski 1, Wróbel 2, Salacz 3, Wołowiec, Adamczyk, Gajek, Rutkowski 1.
Karne: 5/6
Kary: 12 min. (Salacz – 4 min., Bednarek, Gajek, Prymlewicz, Wróbel – 2 min.)
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: