-:-

Dodano: 7 grudnia 2018

Najlepszy mecz Pogoni w sezonie!

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w pięknym stylu zakończyli zmagania w 2018 roku. W meczu, który inaugurował rundę rewanżową, w hali przy ulicy Twardowskiego pokonali Wybrzeże Gdańsk 34 – 27.

Przed rozpoczęciem rundy rewanżowej każdy z zespołów miał inne cele. Szczecinianie chcieli się przełamać i dobrze zakończyć rok, natomiast szczypiorniści Wybrzeża wkomponować się w pierwszą ósemkę, która walczyć będzie o Mistrzostwo Polski.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po golach Arkadiusza Bosego, Dawida Fedeńczaka i Piotra Rybskiego prowadzili 3 – 1. Niezadowolony z postawy swojego zespołu był Marcin Lijewski, który już w 4 minucie poprosił o czas dla swojego zespołu. Pomogło. Mobilizacja i przede wszystkim konsekwentna gra w obronie doprowadziła do sytuacji w której to gości prowadzili 9 – 6. Trener gospodarzy spoglądając na trudności w rozgrywaniu gry w ataku zdecydował się na grę bez bramkarza i przyniosło oczekiwane skutki. W krótkim odstępie czasu wyrównali i na przerwę schodzili prowadząc 15 – 14.

Druga część spotkania wyrównana była tylko do 38 minuty. W odstępie 8 minut szczecinianie zdobyli 8 bramek tracąc tylko jedną i w 45 minucie prowadzili 25 – 19.

To nie 38 minuta była problemem – mówił po meczu trener Marcin Lijewski – od samego początku spotkania moi zawodnicy nie realizowali tego o czym rozmawialiśmy przed meczem.

Trener gości próbował reagować, zmienił ustawienie w obronie i przez chwilę przyniosło skutek. Gdańszczanie zniwelowali stratę do 3 bramek i wydawało się, że wrócili do gry.

Nic z tego. Rozgrywający najlepszy mecz w sezonie szczypiorniści Sandra SPA Pogoni nie wypuścili prowadzenia z rąk i ostatecznie pokonali Wybrzeże Gdańsk 34 – 27.

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora – Radosz, Wąsowski 2, Krupa 6, Bosy 6, Mróz, Jońca, Matuszak 4, Rybski 7 (4/4), Miłek 2, Zaremba, Fedeńczak 5.