Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 kwietnia 2020

Najpopularniejsze halowe sporty drużynowe łączą siły

Najpopularniejsze halowe sporty drużynowe łączą siły, aby poprowadzić wspólną lekcję W-F online i motywować dzieci do regularnego ruchu. Olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej Przemysław Krajewski oraz złoty medalista mistrzostw świata w siatkówce Andrzej Wrona we wtorek poprowadzą lekcję W-F dla dzieci.

Zajęcia wychowania fizycznego są ważnym elementem rozwoju dziecka. Niestety obecna sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja aktywności fizycznej zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, którzy nie mogą chodzić do szkoły, a tym samym uczestniczyć w lekcjach WF. Dlatego od 3 kwietnia dwa razy w tygodniu szczypiorniści ORLEN Wisły Płock, którzy od 30 lat nie schodzą z podium mistrzostw Polski, organizują domowe lekcje W-F. Zajęcia prowadzili już reprezentanci Polski Michał Daszek, Adam Morawski i Mateusz Piechowski, reprezentant Czech Ondrej Zdrahala, reprezentant Chorwacji Lovro Mihić, reprezentanci Słowenii Žiga Mlakar i Igor Źabić oraz hiszpańscy trenerzy ORLEN Wisły Płock Xavier Sabate i Josep Espar Moya.

Co wyróżnia te zajęcia spośród innych prowadzonych obecnie przez wielu sportowców? Otóż odbywają się na żywo – dzieci widzą zawodników, a zawodnicy widzą dzieci, co sprzyja interakcji w czasie trwania zajęć. Prowadzący mogą dzięki temu korygować sposób wykonywania ćwiczeń przez uczestników, ale przede wszystkich motywować i chwalić ich za zaangażowanie. Wprawdzie lekcje domowego WF-u dedykowane są przede wszystkim dzieciom, to udział w nich może wziąć także młodzież i rodzice. Do ćwiczeń potrzeba jedynie dostępu do Internetu, trochę wolnego miejsca w pokoju i… odrobinę dobrych chęci. Jednorazowo w zajęciach może brać udział 1000 osób.

Kolejni sportowcy i kluby wyrażają chęć uczestniczenia w akcji SPR Wisły Płock. Po motoparalotniowym Mistrzu Świata Wojtku Bógdale, do akcji włączają się siatkarze VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i szczypiornistki MMKS Jutrzenka Płock.

Zajęcia realizuje ekipa WisłaTV, a skróty wszystkich lekcji można za każdym razem obejrzeć na kanałach społecznościowych SPR Wisły Płock.

Plan domowych lekcji W-F na najbliższe dni:
Wtorek 21 kwietnia, godz. 12:00
Przemysław Krajewski (ORLEN Wisła Płock) i Andrzej Wrona (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)

Piątek 24 kwietnia, godz. 12:00
Mateusz Góralski (ORLEN Wisła Płock) i Agnieszka Jałoszewska (MMKS Jutrzenka Płock)

Wtorek 28 kwietnia, godz. 12:00
Konstantin Igropulo (ORLEN Wisła Płock) i Bartosz Kwolek (VERVA Warszawa ORLEN Paliwa)

Dane logowania:
• Poprzez aplikację ZOOM, klikając w link https://bit.ly/2Vzwsw6
• Meeting ID: 725 725 1947 (opcjonalnie)
• Hasło: 1947

Uczestnicy najbliższych lekcji:
Przemysław Krajewski – Wychowanek Czarnych Regimin. Reprezentant Polski w piłce ręcznej. Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Katarze (2015), uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). Od 2017 zawodnik ORLEN Wisły Płock.

Andrzej Wrona – Wychowanek KS Metro Warszawa. Reprezentant Polski w siatkówce. Złoty medalista mistrzostw świata (2014), wraz z reprezentacją wywalczył także brąz w Lidze Narodów (2019), pięciokrotny Mistrz Polski. Od 2016 roku reprezentuje barwy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Mateusz Góralski – Wychowanek ORLEN Wisły Płock. Uczestnik mistrzostw Europy U-19 w piłce ręcznej, od 2016 regularnie powoływany do reprezentacji Polski B. Ponad 150 meczów w superlidze i prawie 400 bramek.

Agnieszka Jałoszewska – najskuteczniejsza zawodniczka MMKS Jutrzenki Płock w tym sezonie. W 17 meczach rzuciła 117 bramek co daje średnią prawie 7 bramek na mecz. Lewoskrzydłowa ma za sobą wiele sezonów na superligowych parkietach w składzie Startu Elbląg i MKS Piotrcovii.

Konstantin Igropulo – olimpijczyk, reprezentant Rosji w piłce ręcznej, mający za sobą m.in. występy w takich klubach FC Barcelony, czy Füchse Berlin. Igropulo ma na swoim koncie zwycięstwo w Lidze Mistrzów, EHF Cup i Pucharze Zdobywców Pucharów. Od 2019 roku jest zawodnikiem ORLEN Wisły Płock

Bartosz Kwolek – urodzony w Płocku, reprezentant Polski w siatkówce. Złoty medalista mistrzostw świata (2018), wraz z reprezentacją wywalczył także brąz w Lidze Narodów (2019) i srebro w Pucharze Świata (2019). Od 2016 roku reprezentuje barwy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: