Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 czerwca 2021

Nedim Remili oraz Benoît Kounkoud w Kielcach!

Łomża Vive Kielce kontynuuje transferową ofensywę! Od sezonu 2022/23 barwy Łomży Vive Kielce reprezentować będą Nedim Remili oraz Benoît Kounkoud, obaj występujący obecnie w Paris Saint-Germain HB. Francuzi związali się z klubem czteroletnimi kontraktami.

Jeszcze kilka dni temu informowano o przedłużeniu umów przez trenera Talanta Dujshebaeva, jego synów Alexa oraz Daniela, Andreasa Wolffa i Nicolasa Tournata. Ogłoszono również transfer Miguela Sancheza z BM Logrono La Rioja, który zasili szeregi obronne Mistrzów Polski. Od dłuższego czasu wiadomo ponadto, że od sezonu 2021/22 do drużyny Łomża Vive Kielce dołączy Dylan Nahi. To jednak nie koniec świetnych wieści!

Jestem niezwykle dumny, że zawodnicy tej klasy wybierają nasz klub na najlepsze lata swojej kariery. Nedim jest dla mnie absolutną czołówką wśród leworęcznych rozgrywających na świecie i będzie tworzył nie tylko znakomity duet z Alexem Dujshebaevem, ale pozwoli także trenerowi na więcej rozwiązań taktycznych. Z kolei Benoit to gracz nowej generacji piłki ręcznej we Francji. To już teraz jeden z najskuteczniejszych graczy Ligi Mistrzów w swojej drużynie, a przypomnę do tego, że przez lata uczył się gry od samego Luca Abalo i widać tego efekty. Po raz kolejny musimy być dumni, że tacy gracze wybierają Kielce spośród wielu ofert, nie patrząc tylko na liczby. To wszystko możemy mieć grając razem i angażując się w rozwój klubu – komentuje Prezes KS Vive Handball S.A., Bertus Servaas.

Benoît Kounkoud to prawy skrzydłowy, mierzący 188 cm wzrostu. 24-latek w zakończonym sezonie Ligi Mistrzów zdobył dla PSG 37 bramek. Co ciekawe, Benoît w rozgrywkach Champions League wystąpił już w sezonie 2014/15. Miał wtedy zaledwie 17 lat.

Jestem bardzo zadowolony, że dołączę do klubu z Kielc. To będzie dla mnie wielka przygoda. Już nie mogę się doczekać, by poznać nowych kolegów z drużyny, zobaczyć miasto oraz, mam nadzieję, zdobyć wiele trofeów! W Kielcach będę nie tylko ja, ale też Nico, Dylan i Nedim. Stworzymy więc francuską rodzinę. Ze swojej strony mogę obiecać, że jako pierwszy dobrze nauczę się polskiego! Już podpytuję Kamila Syprzaka o pierwsze słowa i zwroty – mówi nam Benoît.

Nedim Remili jest o rok starszy, także leworęczny, ale występuje na pozycji prawego rozgrywającego. Francuz ma 25 lat i mierzy 195 centymetrów. Dla swojego klubu w ostatniej edycji Ligi Mistrzów trafił aż 72 razy. Jest etatowym reprezentantem kraju, m.in. mistrzem świata z 2017 roku.

Jestem bardzo podeskscytowany moim transferem, zwłaszcza, że w Kielcach będę grał aż do 2026 roku. To będzie dla mnie duże wyzwanie i życiowa zmiana, bo pierwszy raz będę występował za granicą. To pierwsza wyprowadzka dla mnie i dla mojej rodziny. Mimo to, bardzo się cieszę, że założę żółtą koszulkę i będę mógł grać w drużynie Łomża Vive Kielce. Wasz klub ma historię, ale przede wszystkim świetnych fanów. Lubiłem grać w Kielcach jako gość, a teraz nie mogę się doczekać gry dla kieleckich kibiców! Wiem, że w zespole spotkam wielu Francuzów, ale też wielu nowych dla mnie graczy. Jeśli miałbym podsumować transfer jednym słowem, byłaby to ekscytacja. Jeśli chodzi o cele, przychodzę wygrać Ligę Mistrzów. W Kielcach jest bardzo dobry zespół, uznany trener i zwycięski projekt, czyli wszystko, czego potrzeba do osiągania sukcesów – kończy zaś Remili.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: