Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 stycznia 2017

Nemanja Obradović nowym rozgrywającym ORLEN Wisły Płock

Rozgrywający Metalurga Skopje od 1 lipca stanie się zawodnikiem ORLEN Wisły. Kontrakt Serba będzie obowiązywał przez dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
26-latek (200 cm, 105 kg) jest objawieniem tego sezonu. W ośmiu rozegranych do tej pory meczach VELUX EHF Champions League zdobył 45 bramek i jest najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. Znakomicie radzi sobie również w rozgrywkach SEHA Liga, w których ma na koncie 43 trafienia.
W przeszłości Obradović występował w RK Napredak, RK Jagodina i RK Metaloplastika. Wówczas jego umiejętności docenił trener Metalurga Lino Červar, jednak ze względu na problemy finansowe klubu ze stolicy Macedonii do podpisania kontraktu nie doszło. Obradović ostatecznie sezon 2015/2016 spędził we francuskim Valence Handball, a do Skopje trafił rok później, szybko stając się jego czołową postacią.
– Szukaliśmy zawodnika, który nie tylko będzie nam prowadził grę, ale również pomoże nam w obronie – mówi trener Piotr Przybecki – Obradović ma znakomite warunki fizyczne, jest silny, agresywny i taki typ zawodnika był nam potrzebny. Dobrze radzi sobie również po zabiegnięciu na koło, zachowując się niemal jak rasowy obrotowy. Nemanja pokazał się w ostatnich kilku miesiącach na poziomie Ligi Mistrzów, stając się w krótkim okresie czasu czołową postacią swojego zespołu. W tym sezonie zdobył już sporo bramek, ale nie należy tym się za bardzo sugerować. W Metalurgu Nemanja brał często odpowiedzialność rzutową na siebie, natomiast u nas sytuacja będzie trochę inna, gdyż mamy zawodników, pod których będzie trzeba rozegrać piłkę, z którymi będzie musiał złapać wspólny rytm i współpracować bardziej kompleksowo. Jeśli jeszcze przy tym będzie zdobywał bramki tak jak do tej pory to robi, to będziemy mogli się tylko cieszyć – ocenił nowy nabytek szkoleniowiec Nafciarzy.
– Spodobała mi się wizja tego zespołu, którą przedstawił mi trener Piotr Przybecki. Odpowiedziałem, że jestem gotowy dołączyć do drużyny i postarać się pomóc osiągnąć postawione cele. Wierzę, że tutaj zrobię kolejne ważne kroki w mojej karierze i wspólnie dla klubu zrobimy coś dobrego – powiedział Nemanja Obradović.
Przypomnijmy, że od nowego sezonu zawodnikiem ORLEN Wisły będzie również skrzydłowy reprezentacji Polski Przemysław Krajewski.
 
nemanja-obradovic_1485245295_5295

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: