Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 kwietnia 2021

Netz: Wierzymy, że wrócimy do dyspozycji z początku rundy

Już jutro w derbowym meczu Zagłębie zmierzy się w Głogowie z Chrobrym. Przed spotkaniem porozmawiano z rozgrywającym, Kamilem Netzem.

Po krótkiej przerwie wracamy do gry o punkty. Jakie nastroje panują w drużynie przed wtorkowymi derbami?
Od ostatniego spotkania minęło trochę czasu, więc jesteśmy głodni gry. Mieliśmy czas na regenerację i dobre przygotowanie się do nadchodzącego, niezwykle ważnego meczu.

Trzeba przyznać, że Chrobry w ostatnim czasie się odbudował, wygrywając kilka spotkań z rzędu.
Chrobry to dobry zespół, który ma w swoim składzie uznanych zawodników, więc nie jest dla mnie zaskoczeniem, że w ostatnim czasie udało im się dopisać kilka punktów do swojego dorobku.

Nasz zespół po bardzo udanym początku rundy zaliczył kilka porażek z rzędu. Graliśmy jednak głównie ze ścisłą krajową czołówką.
Zgadza się, terminarz nie był dla nas ostatnio łaskawy, ale to już przeszłość. Wierzymy w to, że wrócimy do dyspozycji z początku rundy rewanżowej.

Mecze z Chrobrym Głogów wzbudzają w Was dodatkowe emocje?
Na pewno otoczka tego spotkania różni się od innych, ale uważam, że po pierwszym gwizdku każdy mecz jest identyczny i do każdego trzeba podchodzić z taką samą motywacją.

Ten mecz może być doskonałą okazją na przełamanie. O punkty jednak łatwo nie będzie.
W żadnym meczu w tej lidze nie jest łatwo o zwycięstwo. Musimy po prostu wyjść i pewni swoich umiejętności zgarnąć trzy punkty.

Sytuacja w tabeli po ostatnich meczach zrobiła się na tyle wyrównana, że nad 11 Torus Wybrzeżem Gdańsk mamy tylko dwa punkty przewagi.
Jak już wcześniej wspomniałem żaden mecz w tej lidze nie jest łatwy i duża ilość spotkań rozstrzyga się w końcówkach. Uważam, że musimy zachować spokój, przypomnieć sobie o dobrych momentach tego sezonu. Mamy za sobą mecze z Kielcami czy Płockiem i wierzę, że każdy mecz do końca sezonu możemy wygrać.

Ten tydzień będzie dla nas niezwykle ważny. Oprócz meczu w Głogowie zagramy także u siebie z Pogonią Szczecin.
Na pewno w krótkim odstępie czasu możemy zdobyć sporo punktów, na razie jednak skupiamy się tylko i wyłącznie na pierwszym spotkaniu. Takie zwycięstwa motywują i na pewno wygrana w Głogowie podbuduje nas na resztę sezonu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: