-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 lutego 2018

„Niedokończona gra” Grzegorza Tkaczyka Sportową Biografią Roku!

Autobiografia byłego kapitana reprezentacji Polski – Grzegorza Tkaczyka – zwyciężyła w plebiscycie na Sportową Książkę Roku w kategorii biografie. „Niedokończoną grę”, czyli książkę napisaną przez piłkarza wspólnie z dziennikarzami Onetu – Wojciechem Demusiakiem i Dariuszem Faronem, wybrali eksperci w głosowaniu jury. Wspomnienia Młodego ukazały się na rynku w listopadzie ubiegłego roku.
 
Jury wybrało również najlepsze książki sportowe 2017 roku w czterech innych kategoriach: książka piłkarska, historia, góry oraz poradniki. Czytelnicy mogli z kolei głosować do końca stycznia na publikacje znajdujące się na dwóch listach: książka polska i zagraniczna. W pierwszej kategorii zwyciężyła biografia „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”. W drugiej „Niezwyciężeni. Arsenal w sezonie, który przeszedł do historii futbolu”. Jak udało nam się dowiedzieć, w głosowaniu czytelników biografia Grzegorza Tkaczyka zajęła trzecią pozycję. Więcej informacji o wynikach tegorocznej edycji plebiscytu na Sportową Książkę Roku: http://sportowaksiazkaroku.pl/edycja-2017-wyniki/
 
Książka „Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra” w promocyjnej cenie dostępna jest na www.idz.do/superliga-tkaczyk.
 

 
O książce:
Szczera, zabawna, sentymentalna, zakulisowa…
Patriotyczne przemowy motywacyjne Bogdana Wenty, Michał Jurecki naśladujący klakiera, Mariusz Jurasik, który zaginął w Pałacu Prezydenckim, kucharz Sławek Szmal i wielka impreza z siatkarzami po odpadnięciu z turnieju olimpijskiego.
Kto mógł pokazać reprezentację piłkarzy ręcznych od kuchni lepiej niż jej kapitan? Grzegorz Tkaczyk opowiada o rewolucji, jaką przeszedł szczypiorniak w Polsce, zdradza kulisy zdobycia wicemistrzostwa świata i szuka przyczyn olimpijskiej porażki w Pekinie. Ale nie tylko.
W swojej opowieści prowadzi nas przez niebezpieczny warszawski Targówek lat 80., najlepszą ligę świata oraz wielkie mecze reprezentacji i Vive aż do najbardziej dramatycznego finału Ligi Mistrzów w historii.
Przez całą karierę „Młody” zawsze mówił to, co myślał. Tak samo jest w tej książce. Tkaczyk nie omija najtrudniejszych dla siebie tematów, po raz pierwszy opowiadając o rodzinnym dramacie, który sprawił, że mimo zakończenia kariery jego gra toczy się dalej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: