-:-

Dodano: 7 marca 2018

Nieskutecznie gospodarze przegrali w karne

Piłkarze ręczni Piotrkowianina byli blisko wygranej nad Stalą Mielec w meczu 25. serii sezonu zasadniczego PGNiG Superligi. Na kilka sekund przed końcem piotrkowski zespół prowadził jednym golem, ale goście doprowadzili do remisu. W serii rzutów karnych skuteczniejsi okazali się szczypiorniści Stali.

Przez cały właściwie mecz wynik oscylował wokół remisu. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi. Zawodnicy z Mielca mieli szansę odskoczyć od Piotrkowianina na początku drugiej połowy. Prowadzili wówczas 16:12, ale szybko tę przewagę stracili. Przy stanie 19:19 Piotrkowianin miał kilka znakomitych sytuacji aby prowadzić. Świetnie bronił jednak Tomasz Wiśniewski. Dramatyczna ostatnia minuta nie przyniosła rozstrzygnięcia. Na 45 sekund przed końcem był remis 25:25 i o przerwę poprosił Dmytro Zinchuk. Akcja Piotrkowianina zakończyła się faulem i podyktowaniem rzutu karnego. Wykorzystał go Piotr Swat. To jednak nie był ostatni gol w regulaminowym czasie. Po chwili faul popełnili zawodnicy Piotrkowianina i do remisu doprowadził Łukasz Janyst. Rzuty karne były jednostronne. Piotrkowianin nie zdołał już rzucić gola, a Stal uczyniła to trzykrotnie.

Piotrkowianin – Stal Mielec 26:26 (12:14) – w rzutach karnych 0:3
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 3, Urbański, Woynowski 7, Iskra 5, Swat 2/2, Góralski 4, Surosz 2, Pożarek, Achruk, Tórz 2, Pacześny 1.
Trener: Dmytro Zinchuk
Kary: 10 min (Mróz, Iskra, Pożarek, Tórz, Schodowski)
Karne: 2/2
Stal Mielec: Wiśniewski – Wilk, Krępa 5, Janyst 4/2, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 3/1, Kawka, Chodara 2, Cuzić, Wojkowski 1, Krupa 1, Ćwięka 9.
Trener: Krzysztof Lipka
Kary: 12 min (Kłoda x2, Krępa, Janyst, Kawka, Mochocki)