-:-

Dodano: 7 marca 2020

Niespodzianka w Szczecinie. SPR Stal Mielec lepsza od gospodarzy

Tradycji stała się zadość, jeśli Stal zdobywa punkty na wyjeździe to tak jest od 2017 w Szczecinie. Goście wygrali po raz czwarty z rzędu i mocno się włączyli do zdobycia co najmniej 2 punktów przed startem fazy rundy spadkowej. Szczecinianie trochę sobie skomplikowali szanse na awans do czołowej ósemki, ale dalej mają wszystko w swoich rękach.

Mecz zarówno jedna jak i druga drużyna zaczęła bardzo nerwowo. Pierwszą bramkę ze skrzydła zdobył Dawid Krysiak, później z drugiej linii podwyższył Dmytro Horiha i na 8 minut Sandra SPA Pogoń stanęła. Dodatkowo sprezentowała gościom 3 kontry z rzędu i w 14 minucie było 2 – 5 dla Stali. Impas strzelecki przełamał golem z rzutu karnego Piotr Rybski, a po bramce raz jeszcze Dmytro Horihy szczecinianie wrócili na prowadzenie. Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobył rzutem równo z końcową syrena zdobył najskuteczniejszy Miljan Ivanovic. Do przerwy mielczanie prowadzili 11 – 12.

Drugą część spotkania rzutem z drugiej linii otworzył Mateusz Zaremba. Mimo, że szczecinianie dosyć często grali w osłabieniu to gra toczyła się bramka za bramkę. W 44 minucie po dwóch trafieniach z koła Arkadiusza Bosego podopieczni Rafała Białego wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jednak chwilę później po karze dla Patryka Biernackiego trzy bramki z rzędu zdobyli mielczanie i ponownie wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W 51 minucie po bramce Dawida Fedeńczaka szczecinianie znów wygrywali 25 – 24, jednak jak się później okazało było to wszystko na stać tego dnia podopiecznych Rafała Białego. Grająca w osłabieniu Sandra SPA Pogoń po czerwonej kartce dla Patryka Biernackiego straciła znów 3 bramki i w 55 minucie przegrywała 2 bramkami. Ostatecznie gospodarze przegrali 27 – 29 i trochę skomplikowali sobie sytuacje w drodze do play – off.