-:-

Dodano: 4 marca 2022

Niespodzianka wisiała w powietrzu

Piotrkowianin przegrał z Azotami Puławy 24:26 (10:13) w spotkaniu 18. serii PGNiG Superligi szczypiornistów. Drużyna Bartosza Jureckiego udowodniła, że nieprzypadkowo zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Końcowy wynik był sprawą otwartą właściwie do ostatniej akcji pojedynku.

Faworytem pojedynku były Azoty, ale Piotrkowianin przystępował do tego pojedynku będąc na fali pięciu zwycięstw z rzędu i nie zamierzał oddać swojej hali bez walki. Wynik spotkania otworzył Jan Stolarski, ale szybko wyrównał Łukasz Rogulski. Azoty dość szybko wypracowały sobie trzybramkową przewagę (6:3 – 10 minuta). Niesieni gorącym dopingiem publiczności piotrkowianie nie pozwolili jednak na więcej. W 27. minucie, po trafieniu Piotra Jędraszczyka, było już tylko 10:11. Dawid DawydzikBoris Zivković pokonali w końcówce pierwszej połowy Kacpra Ligarzewskiego i po trzydziestu minutach faworyt wygrywał 13:10.

Siedem minut po wznowieniu było 18:13 dla Azotów i wydawało się, że przyjezdni kontrolują pojedynek. Zaczęli jednak popełnić dość proste błędy, co wykorzystał Piotrkowianin. W 43. minucie było już tylko 17:18. Azoty raz jeszcze odskoczyły na pięć bramek (23:18 – 53. minuta) i raz jeszcze Piotrkowianin rzucił się do odrabiania strat. W 59. minucie było już tylko 24:26 i gospodarze mieli piłkę. Zabrakło im jednak czasu na sprawienie niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów Azotom.

Piotrkowianin – Azoty Puławy 24:26 (10:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Mastalerz 4, Swat 4/3, Jędraszczyk 3/1, Pacześny 3, Stolarski 3, Babicz 2, Doniecki 2, Mosiołek 2, Szopa 1, Pożarek, Surosz, Wawrzyniak, Matyjasik.