-:-

Dodano: 1 września 2019

Nieudana inauguracja Torus Wybrzeża Gdańsk

Odmłodzone i przemeblowane Torus Wybrzeże nowy sezon rozpoczęło od przegranej. Czerwono-biało-niebiescy na inaugurację ligi w Gdańsku podejmowali Chrobrego Głogów. Mecz zakończył się wynikiem 26:33. – Wiedzieliśmy, że to będzie trudny początek sezonu – powiedział tuż po meczu Michał Bednarek.

Mecz od skutecznego ataku rozpoczął Krzysztof Tylutki. Chwilę później odpowiedział Michał Bednarek. Początek spotkania był wyrównany z delikatnym wskazaniem na zespół gości. W 12. minucie do remisu 5:5 doprowadził debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej wychowanek gdańskiego klubu, Damian Didyk. Wtedy serią trafiali goście, którzy w dwie minuty zdobyli aż cztery bramki. W drugim kwadransie tej części gry głogowianie podwyższyli prowadzenie i na przerwę schodzili z zapasem sześciu trafień. – Mieliśmy podwójną motywację, chcieliśmy wygrać dla naszego przyjaciela Dominika i jemu dedykujemy to zwycięstwo, jego rodzinie, bliskim i wszystkim, którzy będą go ciepło wspominać – powiedział tuż po meczu Rafał Stachera.

Druga połowa to lepsze otwarcie gdańszczan. W 34. minucie po trafieniu Komarzewskiego i wykorzystanym karnym Didyka było 13:17. Kilka chwil później swoją przewagę powiększali jednak goście. Na 9 minut przed zakończeniem spotkania, po trafieniach Babicza i Makowiejewa prowadzili już 21:28. Do końca meczu ta różnica nie uległa zmianie. Ostatnie trafienie w meczu zdobył kolejny debiutant w Torus Wybrzeżu, Patryk Pieczonka. Mecz zakończył się wynikiem 26:33. – Było dużo zmian kadrowych, dużo zmian w ustawieniu w obronie. Widać jeszcze brak zgrania, tutaj jest na razie największy problem. Brakuje nam timingu, dopiero pod koniec meczu odpalili Krzysiek Gądek i Damian Didyk. To jest kwestia czasu – podsumował kapitan Torus Wybrzeża, Michał Bednarek.

Torus Wybrzeże Gdańsk 26:33 Chrobry Głogów

Torus Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Kiepulski – Adamczyk 5, Didyk 4, Komarzewski 4, Gądek 3, Wróbel 3, Bednarek 2, Gajek 2, Frańczak 1, Papaj 1, Pieczonka 1 oraz Janikowski, Malinski, Sadowski

Chrobry Głogów: Kapela, Stachera – Jamioł 5, Krzysztofik 5, Babicz 4, Przysiek 4, Wawrzyniak 4, Marszałek 3, Orpik 3, Tylutki 3, Klinger 1, Makowiejew 1 oraz Bekisz, Podobas, Warmijak, Zdobylak,