III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
2
1
M
4
6
S
5
7
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 grudnia 2016

NMC Górnik odwiedzi Głogów

Ligowy rok NMC Górnik Zabrze zakończy na wyjeździe w Głogowie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Chrobrym. To będzie prawdziwy pojedynek na szczycie, wszak oba zespoły przełamały chwilową, jesienną zadyszkę i notują kolejne zwycięstwa.
Głogów rozpoczął tegoroczne rozgrywki fatalnie: w pierwszym meczu uległ z Gwardią Opole. Tydzień później odwiedził Zabrze. Na hali przy ul. Wolności przegrał aż 14 bramkami, przegrywając z Trójkolorowymi 41:27. Głogowianie świetnie się jednak zrewanżowali opolanom i na początku grudnia pokonali ich 23:29. Wcześniej pokonali Meble Wójcik Elbląg. Trzecie zwycięstwo w serii wydawało się formalnością, bo głogowianie pojedynkowali się z teoretycznie słabszym Mielcem. Stal była jednak za twarda na głogowskie zęby.
Czy jednak Chrobry zdoła wywalczyć siódme zwycięstwo w rozgrywkach i utrzymać się na trzecim miejscu grupy granatowej, gdzie tuż za nimi czai się Wybrzeże?
– Faktycznie głogowianie w tym sezonie grali słabo, ale zdołali się zmobilizować i trzeba ich teraz jeszcze bardziej szanować. Mają dobrą bramkę i świetnego środkowego rozgrywającego, który prowadzi grę. Próbują też mocno kontratakować. Trzeba na nich uważać. – ostrzega Ryszard Skutnik, trener NMC Górnika Zabrze.
Trójkolorowi swoich szans upatrują w szczelnej obranie i skutecznym ataku. Powinniśmy patrzeć na siebie i zastanawiać się, co robimy dobrze, a co źle. Jesteśmy w stanie tam pojechać i wygrać. Ale jeśli szwankować będzie obrona czy skuteczność, to nic z tego nie będzie. – mówi Rafał Gliński, rozgrywający Górnika. –  Głogów ma wielu niezłych zawodników na każdej pozycji. I tak naprawdę na wszystkich musimy się skupić. Jeśli zagramy tak, jak z Pogonią, jeśli zadziała tak dobrze obrona i bramka, to jesteśmy w stanie przywieźć komplet punktów. Jesteśmy nastawieni na mecz z nimi, tym bardziej, że to ostatni mecz ligowy w tym roku i dobrze byłoby spokojnie spędzić święta.
Chrobry Głogów – NMC Górnik Zabrze 12.12.2016 o 18.00

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: