Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 listopada 2016

NMC Górnik Zabrze podejmie Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże Gdańsk to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w polskiej lidze: zdobył aż dziesięć Mistrzostw Polski! Serię złotych medali od 1984 do 1992 roku przerwano im tylko raz w 1989 i 1990 rok, kiedy po trofeum sięgnęła Pogoń Zabrze!
Aktualny klub znacznie odbiega jednak od historycznego pierwowzoru, choć po tegorocznym awansie do Superligi – jest realną siłą.
W składzie możemy znaleźć nazwiska bliskie zabrzańskim kibicom. Kornecki – nie chodzi tutaj o zabrzańskiego bramkarza Mateusza, ale jego brata Huberta, grającego na pozycji rozgrywającego. Miał możliwość współpracować z Tymoteuszem Piątkiem, który przed dwoma laty został wypożyczony do Wybrzeża, by walczyć o utrzymanie. Niestety gdańszczanie spadli wtedy z ligi. Warto też zwrócić uwagę na 40-letniego Sebastiana Suchowicza, który jeszcze niedawno strzegł zabrzańskiej bramki. Teraz – po przerwie w karierze – czyni to w Gdańsku, choć w głównej mierze jest jednak trenerem tamtejszych bramkarzy.
– Odbudowa po porażce z Azotami to dla nas podstawowa kwestia. Nie możemy myśleć o przegranej. – mówi Ryszard Skutnik, szkoleniowiec NMC Górnika. – Jeżeli chodzi o Wybrzeże to młoda, niebezpieczna drużyna. Kontynuują sukcesy gdańskiej piłki ręcznej. Walczą i nie można dać im się rozhulać.
Najskuteczniejszy zawodnik NMC Górnika Marek Daćko zapytany o ilość rzuconych bramek odpowiada –  To nie jest najważniejsze. Często moje bramki zamieniałbym na zdobycze punktowe całego zespołu – mówi „Maro”. I prędko dodaje: – Na pewno czeka nas ciężki mecz. To ambitni zawodnicy, lubią ostrą walkę. Przyjadą do Zabrza po punkty. My musimy odeprzeć ataki solidną obroną i podtrzymać dobrą passę występów przed własną publicznością.
-Musimy patrzeć na siebie. Musimy grać szybko, dobrze bronić i dzięki temu możemy wygrać. Gramy w domu, potrzebujemy tych dwóch punktów, by walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. – dodaje Martin Galia, bramkarz NMC Górnika.
Zespoły zmierzą się o dwa punkty już w najbliższą środę (16 listopada) o godz. 18.30 w zabrzańskiej Hali Pogoń.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: