Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 listopada 2021

Najlepsi w październiku! – Wybieramy Gracza Miesiąca

Kolejny miesiąc za nami. Październikowe spotkania przyniosły wiele emocji i niespodzianek . Wyłoniliśmy trzech nominowanych do tytułu Gracza Października PGNiG Superligi. Partnerem głosowania jest firma Balticus.

Trójkę nominowanych wybrali eksperci piłki ręcznej z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i WP Sportowych Faktów. W głosowaniu kibiców wezmą udział Piotr Krępa (Energa MKS Kalisz), Jakub Ałaj (Gwardia Opole) i Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce).

TVP Sport – Maciej Wojs:

Piotr Krępa Energa MKS Kalisz

Obrotowy Energi MKS Kalisz ma za sobą najlepsze tygodnie w karierze. W czterech październikowych meczach zdobył aż 32 gole, trafiając przy tym z fenomenalną 94-procentową skutecznością rzutów. Znaczy to tyle, że w całym miesiącu chybił tylko… dwa razy! W skrócie: był nie do zatrzymania.

Przegląd Sportowy – Wojciech Osiński:

Jakub Ałaj Energa MKS Kalisz

Młody bramkarz Gwardii miał duży udział w wygraniu przez opolan trzech z czterech meczów. Łącznie w październiku 19-latek obronił 40 ze 111 rzutów, co oznacza imponującą w skali miesiąca skuteczność 36 procent.

Sportowe Fakty – Marcin Górczyński:

Arkadiusz Moryto Łomża Vive Kiece

32 gole w czterech występach, 59 bramek od początku sezonu. Reprezentant Polski po pierwszej części sezonu znowu jest głównym kandydatem do kolejnego tytułu króla strzelców. Jest niezwykle regularny, w październiku mylił się bardzo rzadko. W razie potrzeby, wspomagał też kolegów w drugiej linii. 

Głosowanie kibiców odbywa się na naszym facebooku! Głosy zbieramy do poniedziałku (8.11) do godz. 14:00.

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: