Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 stycznia 2022

Norwegia za mocna

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała w pierwszym meczu rundy głównej Mistrzostw Europy z Norwegią 42:31. O pierwsze punkty w drugiej fazie Polacy powalczą jutro ze Szwecją, a w dalszej kolejności z Rosją i Hiszpanią.

Biało-Czerwoni do meczu z reprezentacją Norwegii przystąpili wzmocnieni trzema zawodnikami. Do Bratysławy dotarł Dawid Dawydzik, zgodę na powrót uzyskał już wczoraj Jan Czuwara i w ostatniej chwili europejska organizacja dała zielone światło na grę Piotrkowi Chrapkowskiemu. To wsparcie nie wystarczyło do pokonania świetnie dysponowanych w tym meczu Skandynawów.

Podopieczni Christiana Berge już w pierwszych minutach wysłali mocny sygnał Polakom, że tego meczu przegrać nie chcą. Pierwsza połowa to koncert gry jednego z najlepszych zawodników na świecie Sandera Sagosena, który nie tylko zdobywał bramki, ale również asystował i bezdyskusyjnie był kluczowym zawodnikiem norweskiej ofensywy. Z dobrej gry Norwega korzystali skrzydłowi i obrotowi. W obozie Polaków dwoił się i troił Szymon Sićko, ale to było za mało na takiego rywala. Polacy kontakt z reprezentacją Norwegii utrzymali tylko przez pierwszych 9 minut. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando rywala i zakończyła 6 bramkowym prowadzeniem.

Nie inaczej było w drugiej części meczu. Norwegia tak jak zaczęła tak kontynuowała to spotkanie sukcesywnie powiększając prowadzenie nie tracąc w całym spotkaniu ani na moment koncentracji. Polacy w tym meczu popełniali za dużo prostych błędów, które dawały rozpędzonym Norwegom okazje do wyprowadzania kontrataków. Po kilku minutach drugiej połowy biało-czerwoni podjęli ryzyko gry 7:6, ale ten strzał okazał się pudłem, bo nawet z przewagą jednego zawodnika norweska obrona radziła sobie świetnie. Podopieczni trenera Patryka Rombla mieli w tym meczu dobre momenty, ale było ich zdecydowanie zbyt mało.

Jutro reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją.

Polska – Norwegia 31:42 (15:21)

Polska: Kornecki 1, Zembrzycki – Moryto 10, Sićko 6, Dawydzik 3, Jędraszczyk 2, Czuwara 2, Syprzak 2, Przybylski 2, Daszek 1, Beckman 1, Pilitowski 1, Olejniczak, Pietrasik, Krajewski, Chrapkowski.

Norwegia: Bergerud, Saeveraas – Barthold 10, Sagosen 9, Bjornsen 8, Toft 3, Tonnesen 3, Gulliksen 3, Overby 1, Gullerud 1, Reinkind 1, Solstad 1, Aga, Overjordet, Blonz.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: