-:-

Dodano: 5 lutego 2022

Nowa runda, a kielczanie wciąż zwycięscy!

Drużyna Łomża Vive Kielce pozostaje niepokonana w rozgrywkach PGNiG Superligi 2021/2022. Kielczanie odnieśli czternaste ligowe zwycięstwo w sezonie, udanie inaugurując wiosenną rundę zmagań dzięki wysokiej wygranej nad Sandrą Spa Pogoń Szczecin 34:21.

PGNiG Superliga wróciła na kielecki parkiet po blisko dwóch miesiącach przerwy. Pierwszym rywalem drużyny Łomża Vive Kielce w drugiej rundzie rozgrywek była Sandra Spa Pogoń Szczecin. Z tym rywalem zainaugurowaliśmy zresztą cały sezon, wygrywając w Szczecinie 34:20.

Kielczanie do sobotniego meczu przystąpili bez odpoczywających wciąż po EHF EURO 2022 Sigvaldiego Gudjonssona oraz Szymona Sićki a także Faruka Yusufa, który w trakcie weekendu występował w drużynie juniorów.

Rywalizację z Pogonią od mocnego uderzenia z II linii rozpoczął Uladzislau Kulesh. Chwilę później za ciosem poszli Damian Domagała oraz Michał Olejniczak. Co ciekawe, pod nieobecność Sigvaldiego Gudjonssona na prawym skrzydle mecz rozpoczął nie jedyny nominalny zawodnik na tej pozycji – Arkadiusz Moryto – ale obrotowy Damian Domagała, który swoją bramkę zdobył właśnie z rogu boiska.

Rywale zaś do kieleckiej siatki trafili dopiero po sześciu minutach. Łukasz Gierak skutecznie wykorzystał rzut karny. Do końca pierwszej partii szczecinianie dołożyli jeszcze tylko dziewięć bramek, głównie za sprawą bardzo dobrze dysponowanego w sobotę Andreasa Wolffa. Kielecki bramkarz odbił do przerwy aż dziesięć piłek (53 proc. skuteczności obron).

W tym czasie po drugiej stronie parkietu najbardziej efektywni byli Vlad Kulesh oraz Nicolas Tournat. Obaj korzystali z udanych asyst w wykonaniu Igora Karačicia a potem Haukura Thrastarsona. Wszystko to zaowocowało pięcioma bramkami przewagi drużyny Łomża Vive Kielce (15:10).

Musiało minąć jedynie dziesięć minut drugiej połowy, by różnica uległa podwojeniu. Tuż po zmianie stron dwa szybkie gole zdobyli Michał Olejniczak oraz Dylan Nahi, serię przerwał co prawda rozgrywający Pogoni Paweł Krupa, ale kolejne trzy trafienia znów należały do Mistrzów Polski. Odpowiedział Dawid Krysiak, ale po golach Artsema Karaleka oraz Damiana Domagały było już 22:12 (41. min.).

Do końca meczu kielczanie realizowali doskonale znany nam plan spokojnego kontrolowania tempa spotkania. Dalej skuteczni byli Kulesh i Tournat (po 6 bramek), w kontratakach kilkakrotnie odnalazł się także specjalista od defensywy, Miguel Sánchez-Migallón, a grę Mistrzów Polskich prowadził Michał Olejniczak. Wśród rywali najwięcej krwi napsuli gospodarzom Filip Wrzesiński oraz Matija Starcević (po 4 gole)

Ostateczna różnica stanęła na trzynastu bramkach (34:21). Tytuł MVP spotkania powędrował do rąk Andreasa Wolffa (17 interwencji).

Łomża Vive Kielce – Sandra Spa Pogoń Szczecin 34:21 (15:10)