Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 czerwca 2017

Nowe twarze w Zagłębiu

Pięciu nowych zawodników zobaczymy w składzie męskiej drużyny Zagłębia Lubin od sezonu 2017/18! To kolejne zmiany w ekipie miedziowych przed nowymi rozgrywkami.

W Lubinie zobaczymy między innymi prawego rozgrywającego z Brazylii, Andersona Millino da Silvę. Nowy zawodnik Zagłębia większość kariery spędził w Handebol Clube Taubate, czyli potentacie rodzimej ligi. Z tym zespołem zagrał również podczas klubowych mistrzostw świata – IHF Super Globe, czyli klubowych mistrzostw świata w Katarze. Ostatnio 27-letni da Silva występował w lidze irańskiej w Bita Sabzevar.
Kolejnym zawodnikiem na tę pozycję jest Paweł Dudkowski. 19-letni rozgrywający występował w Śląsku Wrocław. Z „wojskowymi” W tym zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/16, rzucając bramki m.in. w meczach przeciwko Vive Kielce i Orlen Wiśle Płock. Jest etatowym zawodnikiem młodzieżowych reprezentacji Polski.
Po lewej stronie rozegrania zagra Stanisław Gębala. Najstarszy z braci Gębali grał w ubiegłym sezonie w Stali Gorzów Wielkopolski, która zajęła drugie miejsce na finiszu rozgrywek pierwszej ligi grupy A, wcześniej grał w Meblach Wójcik Elbląg. 25-letni rozgrywający imponuje warunkami fizycznymi, ma 195 cm wzrostu.
Na pozycję kołowego do Zagłębia przyszedł Dawid Dawydzik, który w ostatnim sezonie występował w pierwszoligowym Śląsku Wrocław. 23-letni zawodnik wcześniej reprezentował barwy Dziewiątki Legnica i Żagwi Dzierżoniów.
Z MKS-u Zagłębia Lubin do seniorskiej drużyny przechodzi na stałe także dwóch wychowanków. O miejsce w bramce rywalizował będzie Marek Bartosik, który występował ostatnio w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Jest etatowym bramkarzem reprezentacji Polski juniorów. Kolejnym wychowankiem, który przejdzie do seniorskiej drużyny jest Krysiatn Bondzior. Lubiński skrzydłowy występował w PGNiG Superlidze w minionym sezonie i zostawił po swoje grze bardzo dobre wrażenie.
Po ostatnim sezonie Zagłębie Lubin pożegnało się z czterema zawodnikami. W barwach miedziowych nie zobaczymy już Michała Bartczaka, Nikoli Dżono, Mirosława Gudza i Mateusza Wolskiego.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: