Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 października 2018

Nowy dom Stali Mielec?

Polsko-hiszpańskie konsorcjum przedstawiło najlepszą ofertę budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Zgodnie z ofertą przetargową hala ma powstać w ciągu dwudziestu ośmiu miesięcy od dnia zawarcia umowy za 136 569 999,60 zł brutto.
 

 
Inwestycja pod nazwą „Budowa hali sportowej na terenie MOSiR przy ul. Solskiego 1” zostanie przeprowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wyłoniona firma zajmie się zarówno przygotowaniem projektu budowlanego jak i pracami budowlanymi. Do przetargu ogłoszonego w czerwcu złożono dwie oferty.
 

Po dokładnej analizie dokumentów komisja przetargowa wybrała propozycję konsorcjum firm: Mosty Łódź S.A. ul. Bratysławska 52, 94-112 Łódź (Lider Konsorcjum), Balzola Polska Sp.z.o.o, Aleje Jana Pawła II 12; 00-124 Warszawa (Partner Konsorcjum), Construcciones y Promociones Balzola S.A. Avenida Sabino Arana 20 3°48013 Bilbao Hiszpania (Partner Konsorcjum).

 

 

– Od momentu objęcia funkcji prezydenta miasta podkreślałem, że oprócz modernizacji biblioteki budowa hali sportowej to najważniejsza dla Mielca inwestycja. Dziś, w perspektywie minionego czasu można dyskutować, które z innych, omawianych rozwiązań byłoby lepsze dla miasta, klubów sportowych i budżetu, ale czas już zakończyć debaty i rozpocząć działania. Jestem świadomy, że stoimy przed dużym wyzwaniem zarówno logistyczno-organizacyjnym jak i finansowym. Dlatego podejmujemy decyzję o możliwie jak najszybszym przystąpieniu do prac.

 
Oprócz przygotowań projektowo-budowlanych, w ostatnich miesiącach uzyskaliśmy rekordowe dofinansowanie inwestycji sportowej w naszym regionie, czyli prawie 34 miliony złotych z Ministerstwa Sportu – powiedział Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.
 

Na taką informację czekali przede wszystkim przedstawiciele mieleckich dyscyplin halowych, takich jak m.in. piłka ręczna, futsal czy siatkówka.
– To świetna wiadomość, która zapowiada, że wkrótce zostanie wbita pierwsza łopata na placu tak bardzo przez nas oczekiwanej budowy – powiedział Paweł Wacławik, prezes SPR Stal Mielec SA, którego drużyna piłki ręcznej od 10 lat nieprzerwanie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: