Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 sierpnia 2019

Nowy kapitan PGE VIVE Kielce: Chcę być liderem na boisku i poza nim!

Od sezonu 2019/20 drużyna PGE VIVE Kielce będzie miała nowego kapitana. To nowy zawodnik Mistrzów Polski, którego transfer od dawna budził ogromne zainteresowanie kibiców i mediów, a który od momentu przyjazdu do Kielc szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców i kolegów z zespołu.

Na początku byłem trochę zaskoczony tą propozycją, bo zostanie kapitanem po zaledwie kilku dniach spędzonych w nowym zespole nie zdarza się codziennie. Trenerzy wybrali mnie na kapitana, więc będę chciał pomóc drużynie całym moim doświadczeniem zdobytym w poprzednich latach w dotarciu do Final4 Ligi Mistrzów, które jest oczywistym celem w każdym sezonie. Będę musiał teraz nauczyć się polskiego jeszcze szybciej, bo będę odpowiedzialny za wiele rzeczy w drużynie! To trochę trudna wizja, ale jestem do niej pozytywnie nastawiony” – komentuje z uśmiechem Andreas Wolff, nowy kapitan PGE VIVE Kielce. 

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Andi to znacząca postać, jeśli chodzi o wynik w zespole, jest bardzo pracowity, a do tego bardzo dobrze wprowadził się do drużyny, jest takim jej pozytywnym duchem po zaledwie kilku dniach. Nie gwiazdorzy, a jest osobą, która potrafi wyartykułować to, co chce i przede wszystkim na posłuch w drużynie. Podchodzi, zagaduje, jest opiekuńczy. Właśnie taki, jak kapitan, który dba o swój zespół ” – komentuje Sławomir Szmal, obecnie trener bramkarzy PGE VIVE Kielce, niegdyś były zawodnik kielczan i reprezentacji Polski.

Andi od samego początku pobytu w Kielcach wzbudza same pozytywne emocje wśród zawodników, kibiców i dziennikarzy, którzy już mieli z nim przyjemność. Jest bardzo otwarty, towarzyski, szybko uczy się języka polskiego i dużo już potrafi w naszym języku powiedzieć. On sam zdaje się bardzo dobrze czuć w nowej roli.

Wydaje mi się, że jestem osobą, która ma swoje przekonania i potrafi jasno wyrażać swoje zdanie, więc jeśli chodzi o załatwianie czegoś dla zespołu, np. rozmawiając z trenerami czy spotykając się z prezydentem miasta, to nie ma problemu, chętnie będę reprezentował drużynę. Jestem też  emocjonalny i mam nadzieję, że dam radę komunikować się z każdym zawodnikiem. Bardzo chciałbym być liderem zarówno na boisku, jak i poza nim” – zapewnia Andreas.

„Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że mamy w drużynie wspaniałych polskich zawodników, takich jak Krzysztof Lijewski i Mariusz Jurkiewicz, czy innych graczy z większym stażem, jak Julen Aginagalde. Wszyscy oni dają tej ekipie bardzo wiele. Zawodników tych jednak prawdopodobnie w następnym sezonie z nami nie będzie, a nam zależy na budowaniu zespołu na lata. Andreas świetnie nadaje się do roli kapitana i myślę, że dla niego to też super sprawa” – mówi trener PGE VIVE, Talant Dujshebaev.

Zastępcami Andreasa Wolffa w roli kapitana będą kolejno Alex Dujshebaev oraz Igor Karacić.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: