Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 grudnia 2019

Nowy obiekt w PGNiG Superlidze – Hala Jaskółka!

Piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów wracają na tarnowską „Jaskółkę”. Po ponad dwóch latach gry na hali PWSZ, tarnowscy szczypiorniści ponownie zagrali w Mościcach.

Minione dwa i pół roku to bardzo ważny okres w historii rozwoju naszego klubu. Podwójne mistrzostwo I ligi i upragniony awans do PGNiG Superligi – te momenty pozostaną na zawsze ściśle związane z halą PWSZ. – mówi z lekkim rozrzewnieniem Krzysztof Mogielnicki, Dyrektor Sportowy. Teraz jednak rozpoczynamy całkiem nowym etap – grę w jednej z najnowocześniejszych aren sportowych w Polsce. Uważam, że taki obiekt zasługuje na rozgrywki sportowe na najwyższym poziomie. Dzięki nam, naszemu Głównemu Partnerowi Grupie Azoty, Miastu Tarnów oraz pozostałym Partnerom, będzie to możliwe. – dodaje z dumą dyrektor Mogielnicki.

Przebudowana hala pomieści 4317 widzów; 3559 na stałych miejscach siedzących oraz 746 na składanych trybunach teleskopowych. Nie zapomniano również o miejscach dla osób niepełnosprawnych na poziomie płyty boiska. Parking Areny pomieści 10 autobusów, około 380 samochodów i 100 rowerów.

Piłkarzom ręcznym Grupy Azoty Tarnów nie dało się odnieść zwycięstwa na inaugurację Areny „Jaskółka”. Za mocny okazał się dla nich NMC Górnik Zabrze, który kontrolował przebieg zawodów i wygrał różnicą dziesięciu goli 23:33.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: