Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 czerwca 2017

Nowy trener Azotów

Przed nowym sezonem rozgrywkowym nastąpią spore zmiany w Azotach Puławy. Od 1 lipca trenerem brązowego medalisty Mistrzostw Polski zostanie Daniel Waszkiewicz.

 
– Zaproponowaliśmy pracę trenerowi Waszkiewiczowi i jesteśmy już „po słowie”. We wtorek nowy szkoleniowiec naszego zespołu ma przybyć do Puław i wówczas nastąpi podpisanie umowy. Wtedy też poznamy współpracowników z jakimi trener Waszkiewicz będzie chciał współpracować. – informuje Jerzy Witaszek, Prezes Klubu Sportowego „Azoty-Puławy”.
 
Nowy trener to postać bardzo dobrze znana w środowisku piłki ręcznej. Przez wiele lat Daniel Waszkieiwcz był reprezentantem Polski, w której rozegrał ponad 200 meczów i zdobył ponad 700 goli. Z kadrą Polski brał udział w turnieju olimpijskim w Moskwie, gdzie biało-czerwoni zajęli siódme miejsce. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Jako zawodnik był również sześciokrotnym Mistrzem Polski, broniąc barw Śląska Wrocław i Wybrzeża Gdańsk.
 

 
Po zakończeniu kariery zawodniczej został trenerem. Zdobył z Wybrzeżem Gdańsk dwa tytuły Mistrza Polski. Był również współtwórcą największych w ostatnich latach sukcesów polskiej reprezentacji, będąc asystentem Bogdana Wenty.
 
Daniel Waszkiewicz jest absolwentem i obecnie pracownikiem naukowym gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Na stanowisku pierwszego trenera „Azotów-Puławy” Waszkiewicz zastąpi Marcina Kurowskiego, który z kolei będzie teraz pełnił funkcję dyrektora sportowego w klubie z Puław.
 
Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu Klub zatrudnił innego znanego trenera – Zbigniewa Markuszewskiego, powierzając mu prowadzenie II zespołu „Azotów-Puławy” i koordynację zespołów młodzieżowych.

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: