Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 czerwca 2020

Obiecujący skrzydłowy dołączy do Torus Wybrzeża

Daniel Leśniak będzie od nowego sezonu reprezentował barwy Torus Wybrzeże Gdańsk. Utalentowany zawodnik dołączy do klubu z SMS-u Kielce i podpisze kontrakt na rok z możliwością przedłużenia o kolejny. Będzie to drugi transfer do klubu po przybyciu Mateusza Jachlewskiego.

Daniel Leśniak Torus Wybrzeże Gdańsk / PGNiG Superliga piłka ręczna

Młody skrzydłowy stanie przed szansą debiutu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W ubiegłym sezonie zagrał łącznie w 14 meczach i rzucił 37 goli dla kieleckiego SMS-u ZPRP. Jest wychowankiem KS Lew Kłodzko, skąd trafił do Kielc, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że nie uszło to uwadze sztabowi polskiej reprezentacji juniorów (2 występy).

– Bardzo się cieszę, że zostałem zauważony i dostanę szansę debiutu na parkietach PGNiG Superligi. Słyszałem o wielu pozytywach związanych z Wybrzeżem i uważam, że jest to idealne miejsce dla takich graczy jak ja. Granie obok takiego zawodnika jak Mateusz Jachlewski będzie olbrzymią motywacją i liczę, że będę mógł bazować na jego wiedzy oraz umiejętnościach, co pomoże mi w kolejnych etapach kariery. Bardzo dziękuję również zarządowi za szansę. Zrobię wszystko, aby ją wykorzystać – powiedział Daniel Leśniak.

Pozyskanie 20-letniego gracza idealnie wpisuje się w politykę kadrową klubu, który chce opierać zespół w większości na młodych, utalentowanych oraz rozwojowych szczypiornistach.

– Obserwowałem tego chłopaka od dłuższego czasu. Zrobił na mnie korzystne wrażenie. Miał też dobre wyniki w kieleckim SMS-ie. Zainteresowanie tym graczem wykazywało wiele klubów pierwszoligowych oraz kilka z Superligi. Cieszymy się, że Daniel zdecydował się dołączyć do nas, a my postaramy się stworzyć mu warunki do prawidłowego rozwoju – wyjaśniał Damian Wleklak, menedżer Torus Wybrzeże.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: