III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
2
M
3
0
S
5
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 września 2017

OBRADOVIĆ W ORLEN WIŚLE PŁOCK!

EHF podjął ostateczną decyzję. Rozgrywający Nemanja Obradović przez najbliższe trzy lata będzie Nafciarzem.

 
Tym samym kończy się spór na linii SPR Wisła Płock – Metalurg Skopje. Były mocodawca Serba nie chciał się pogodzić z jego odejściem, dlatego żądał początkowo kwoty 50.000 euro, choć wcześniej nie podjął rozmów w sprawie uzgodnienia nowych warunków kontraktu.
 
Obradović pojawił się w Płocku pod koniec lipca, by uczestniczyć w pierwszym treningu swojego nowego zespołu, nie mógł zagrać w żadnym oficjalnym spotkaniu. Przez kilka tygodni trwała zakulisowa walka, przy zaangażowaniu renomowanej kancelarii prawniczej.
 
Prezes Adam Wiśniewski walczył o pozostanie Obradovicia w płockim klubie, ale też stawiał sprawę jasno – SPR nie zapłaci Metalurgowi nienależnej mu kwoty.  Sprawa została szeroko nagłośniona w mediach, ale Prezes Nafciarzy apelował o cierpliwość i zachowanie spokoju. – Z wielką radością przyjęliśmy pozytywną decyzję ze strony EHF – oświadczył Adam Wiśniewski. Okazuje się, że czasem musimy walczyć nie tylko na boisku. Nemanja jest nasz i basta!
 
Decyzja przyszła w ostatniej chwili, ale rzutem na taśmę udało się zgłosić zawodnika do udziału w rozgrywkach PGNiG Superlig i do VELUX EHF Ligi Mistrzów. – Liczymy, że dobrze zaprezentuje się w najbliższych spotkaniach, gdyż od początku sezonu trenował z zespołem. Nemanja będzie naszym zawodnikiem do 2020 r. I nikomu go nie sprzedamy, a już na pewno nie Metalurgowi – śmieje się prezes SPR-u.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: