-:-

Dodano: 18 kwietnia 2019

Odrodzenie Stali?

Runda spadkowa zaczęła się na dobre. Widać to było zwłaszcza po pierwszych minutach meczu Sandra SPA Pogoni z SPR Stalą Mielec. Pierwsza bramka padła dopiero w 7 minucie. Ostatecznie bramkę na wagę remisu zdobył Wojciech Jedziniak, a w karnych 4 – 2 lepsi okazali się goście, którzy wywieźli ze Szczecina 2 punkty.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni i SPR Stali Mielec mierzyli się ze sobą chwilę przed rozpoczęciem fazy spadkowej PGNiG Superligi. Wtedy górą byli mielczanie. Dzisiejsze spotkanie z kolei miało zupełnie inny wymiar. Widać to było zwłaszcza w początkowych fragmentach spotkania. Przeważała nerwowość i nieudane zagrania. Pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył Paweł Wilk. Później bramki sypały się jak z rogu obfitości, ostatecznie mielczanie do przerwy prowadzili 15 – 14.

Druga część spotkania zaczęła się od bramki Arkadiusza Bosego, jednak później do głosu doszli mielczanie, którzy w 38 minucie osiągnęli najwyższą 5 bramkową przewagę. Szczecinianie gonili, ale ani razu nie udało im się zbliżyć na więcej niż 2 bramki. W 57 minucie goście prowadzili już 29 – 26 i wydawało się, że jest po meczu. Jednak w ciągu ostatnich 90 sekund stalowe nerwy zachowali Dawid Krysiak, Piotr Rybski i w ostatniej akcji meczu Wojciech Jedziniak, który doprowadził do remisu 29 – 29. W karnych lepsi okazali się goście, a Tomasz Wiśniewski zatrzymał Dmytro Horihę i Dawida Krysiaka. Ostatecznie 2 punkty przypadły mielczanom, a szczecinianie muszą zadowolić się jednym oczkiem

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Stal Mielec 29:29 (k2:4)

Sandra SPA Pogoń Szczecin– Zapora, Teterycz, Bartosik – Bosy 6, Krysiak 5, Rybski 4, Jedziniak 3, Zaremba 3, Biernacki 2, Krupa 2, Wąsowski 2, Horiha 1, Matuszak 1,

SPR Stal Mielec – Andelic, Wiśniewski – Rutkowski 8, Sarajic 5, Kornecki 4, Mochocki 3, Wilk 3, Krępa 2, Skuciński 2, Jędrzejewski 1,Krupa 1, Rusin, Wypych