III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
7
M
3
7
S
4
0
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 sierpnia 2018

Oficjalna piłka PGNiG Superligi na sezon 2018/2019

PRZED PGNIG SUPERLIGĄ KOLEJNY ROK SZEROKIEJ WSPÓŁPRACY Z DUŃSKĄ FIRMĄ SELECT. FIRMA POSŁUGUJE SIĘ TYTUŁEM SPONSORA TECHNICZNEGO, A WSZYSTKIE KLUBY NAJWYŻSZEJ KLASY ROZGRYWKOWEJ KORZYSTAJĄ Z PIŁKI ULTIMATE. TERAZ CZAS NA NOWĄ WERSJĘ PIŁKI.

 
Dzięki zastosowaniu specjalnej pianki shark skin foam, wyprodukowana z trwałej skóry syntetycznej piłka jest bardzo miękka w dotyku i doskonale leży w dłoni. Jest oczywiście szyta ręcznie. Wykorzystywany w Superlidze model to 32-panelowa piłka o optymalnej krągłości, złożona z 12 pięciokątów i 20 sześciokątów. Panele zszywane są za pomocą 540 szwów podwójnych oraz 60 szwów narożnych, zamykane specjalnie dla SELECT węzłem podwójnym.
 

 
Opatentowana dętka wykonana jest z wysokiej wydajności lateksu naturalnego. Koncepcję Zero-Wing opracowano po to, aby nie tylko sama piłka, ale również dętka zachowywała największą możliwą kulistość. W piłkach stosowane są wyłącznie dętki lateksowe z wbudowanym punktem równowagi naprzeciw otworu wentylu. To, w połączeniu z koncepcją Zero-Wing zapewnia piłce doskonałą równowagę i niezwykle żywe odbicie.
 
– Bardzo się cieszymy, że czeka nas kolejny rok tak szerokiej współpracy w PGNiG Superligą piłki ręcznej. Poprzednie sezony był niezwykle udane. Mamy nadzieję, że w kolejnych będzie jeszcze lepiej – mówi główny przedstawiciel firmy SELECT na Polskę, Paul Szostek – Podpisana umowa zobowiązuje nas to do corocznego dostarczania nowej, specjalnie przygotowanej piłki.
 

 
Dedykowana na sezon 2018/2019 piłka SELECT ULTIMATE jest już gotowa. – W ostatnim sezonie wielokrotnie docierały do nas słowa uznania od zawodników i trenerów. Wszyscy byli pod wrażeniem jakości jej wykonania oraz trwałości naszej piłki – dodaje Paul Szostek – Teraz prezentujemy model z nowym brandingiem, ale równie znakomitymi właściwościami jak poprzedni. Piłka ręczna jest dla nas bardzo ważnym sektorem biznesowym. Firma SELECT od lat jest szeroko obecna w tym sporcie nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach Europy. Mamy nadzieję, że będzie tak jeszcze przez długi czas.
 
SELECT jest największym producentem piłek ręcznych na świecie. Piłki duńskiej firmy są wykorzystywana w najważniejszych imprezach, takich jak mistrzostwa Europy czy Liga Mistrzów. Model ULTIMATE jest oficjalną piłką nie tylko w ligach w Polsce, ale także we Francji, Norwegii, Islandii Turcji, Hiszpanii oraz Słowenii. Wiele najsilniejszych klubów Niemiec, Węgier i Danii także korzysta z tego modelu. SELECT jest oficjalną piłką reprezentacji Czech, Islandii, Portugalii, Chile, Turcji i od ponad 50 lat Danii.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: