-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 kwietnia 2017

Ostanie starcie rundy zasadniczej

W ostatniej serii rundy zasadniczej, KPR Gwardia Opole zmierzy się z MKS-em Zagłębiem Lubin. Spotkanie jest bardzo ważne dla obydwu drużyn,  wygrana Miedziowych pozwoli im zagrać w meczu o Dziką Kartę natomiast opolanie wciąż walczą  o trzecie miejsce w Grupie Pomarańczowej.
KPR Gwardia Opole okrzyknięta rewelacją sezonu, posiada w tym momencie taki sam dorobek punktowy, jak Górnik Zabrze, ale zabrzanie w meczu z Sandrą Spa Pogoń Szczecin mogą zdobyć ich dwa, natomiast Gwardia z MKS-em Lubin aż trzy. W tym tygodniu opolanie zdążyli już rozegrać ćwierćfinał Pucharu Polski, pokonując Warmię Olsztyn 28:22, a w poprzedniej serii PGNiG Superligi zwyciężyli z Sandrą Spa Pogoń Szczecin, 30:29. Opolanie są obecnie „w gazie”, a największą ich bronią jest zespołowość.
Zagłębie ma jeszcze realną szansę na wyrównanie dorobku punktowego Stali Mielec i awans na piątą lokatę w grupowej, co daje prawo do gry o Dziką Kartę. W ostatniej kolejce „Miedzowi” pokonali mielczan 27:24. Jeszcze przed tygodniem lubinianie zmagali się z poważnymi kłopotami kadrowymi ze względów zdrowotnych, nie wiadomo natomiast, którzy z zawodników zdążą powrócić na mecz w Opolu.
Dla Gwardii będzie to najważniejszy mecz sezonu, z dotychczas rozegranych. Na pewno budującym dla zespołu były informacje, że na kolejne sezony w Opolu pozostają Adam Malcher, Mateusz Jankowski, Karol Siwak oraz duet trenerski Rafał Kuptel i Michał Skórski. Początek spotkanie o 18.30 w hali Gwardi przy ul. Kowalskiej 2

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: