III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
2
M
2
7
S
4
2
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 grudnia 2021

Ostatni gracz miesiąca w tym roku

Zakończyliśmy granie w 2021 roku. Przed kibicami wyzwanie wybrania najlepszego zawodnika grudniowych meczów PGNiG Superligi. Partnerem głosowania na Gracza Miesiąca jest firma Balticus.

Nominowani do tytułu Gracza Grudnia PGNiG Superligi

Trójkę nominowanych wybrali tradycyjnie nasi eksperci piłki ręcznej z TVP Sport, Przeglądu Sportowego i WP Sportowych Faktów. W głosowaniu kibiców startują Paweł Krupa (Sandra SPA Pogoń Szczecin), Mateusz Jankowski (Gwardia Opole) i Jakub Skrzyniarz (Górnik Zabrze).

TVP Sport – Maciej Wojs:

Paweł Krupa Sandra SPA Pogoń Szczecin

W dwóch grudniowych meczach Sandra SPA Pogoń Szczecin zdobyła cztery punkty, a Paweł Krupa rzucił w nich 18 bramek. Na półmetku ligowych zmagań szczecinianie zamykają tabelę, ale jeśli na wiosnę ktoś w ich szeregach ma sprawić, że unikną spadku, to właśnie „Pawka”.

Sportowe Fakty – Marcin Górczyński:

Mateusz Jankowski Gwardia Opole

Świetny finisz Gwardii i obrotowego. Najpierw sześć bramek z Górnikiem, harówka w obronie i niewiele straconych goli z zabrzanami, w efekcie triumf po karnych. Kilka dni później nie do zatrzymania w Kaliszu, uzbierał dziewięć goli i był ojciec cennego zwycięstwa. Z jego dużym udziałem Gwardia awansowała na piąte miejsce.

Przegląd Sportowy – Wojciech Osiński:

Jakub Skrzyniarz Górnik Zabrze

Bramkarz Górnika Zabrze w obu grudniowych spotkaniach bronił bardzo dobrze – z Gwardią uzyskał 33, a z Azotami aż 41 procent skuteczności. Biorąc pod uwagę, że od połowy października nie było Martina Galii, trzeba pochwalić Skrzyniarza za utrzymanie formy do samego końca rundy. Szczególne brawa należą mu się za wielki wkład w pokonanie puławian.

Głosowanie kibiców odbywa się na naszym facebooku! Głosy zbieramy do poniedziałku (20.12) do godz. 13:00.

Nagrodą dla Gracza Miesiąca jest dedykowany PGNiG Superlidze zegarek od firmy Balticus.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: