-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 maja 2017

Ostatni ligowy mecz Dimy

Ostatni mecz sezonu szczypiornistów Piotrkowianina w PGNiG Superlidze będzie wyjątkowy. Tym spotkaniem oficjalnie swoją długoletnią karierę sportową zakończy grający trener Piotrkowianina Dmytro Zinchuk.
Pochodzący z Ukrainy zawodnik do Piotrkowa przyszedł po raz pierwszy w 2006 z rumuńskiego klubu Minaur Baia Mare. Wcześniej reprezentował barwy ukraińskich CSKA Kijów i Portowika Jużny.
– Przyszedłem do Piotrkowa za czasów trenera Mariana Panka. Walczyliśmy wtedy o utrzymanie w lidze. Pamiętam jak dzisiaj mecz z Azotami Puławy i karnego, którego musiałem wykorzystać abyśmy zostali w lidze. To chyba była moja najważniejsza bramka w Piotrkowie – mówi Zinchuk.
Zinchuk znakomicie odnalazł się w polskiej ekstraklasie. W 2009 roku przeszedł z Piotrkowianina do Azotów Puławy, w których występował do 2013 roku. W 2013 roku wrócił na Ukrainę i wtedy dostał propozycję ponownej grze w pierwszoligowym wówczas Piotrkowianinie. Zinchuk wrócił i pomógł zespołowi w ponownym awansie do Superligi. Ten sezon jest jego ostatnim – od kilku miesięcy łączy funkcję trenera i zawodnika.
– Kiedyś musi nadejść ta chwila. Zdrowie już nie pozwala na dużo, ale na pewno w tym ostatnim meczu będę chciał coś pokazać publiczności – mówi zdobywca 969 bramek w Superlidze. Jeśli wliczymy do tego sezony w I lidze to wyjdzie nam, że Dima rzucił aż 1202 bramki!
Oto liczby Dymytro Zinchuka:
– 11 sezonów na polskich parkietach – 9 w Superlidze i 2 w I Lidze (7 w Piotrkowie i 4 w Puławach)
– w sezonie 2006/2007 był wicekrólem strzelców ze 180 bramkami. Wybrany został do siódemki sezonu.
– 4 razy w dziesiątce najlepszych strzelców sezonu.
– zdobył 1202 bramki przez 11 sezonów (żaden z obcokrajowców grających w polskiej lidze nie zbliżył się do tego wyniku)
– 969 bramek w Superlidze (żaden z obcokrajowców nie zbliżył się do tego wyniku)
– 749 bramek dla Piotrkowianina przez 7 sezonów (średnia 107 bramek na sezon i 4,8 bramki na mecz)
Ostatni mecz Dmytro Zinchuka w roli zawodnika odbędzie się w piotrkowskiej Hali Relax w piątek (19 maja) o 18:30. Działacze postanowili o tym, że wszyscy kibice będą mieli na ten mecz wstęp wolny. Po spotkaniu przygotowano specjalną ceremonię dla Dimy.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: