III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
3
1
S
1
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 czerwca 2022

Paczkowski zostaje w Kielcach

Rozgrywający drużyny Łomża Vive Kielce na razie nie wybierze się w kolejną transferową podróż i sezon 2022/2023 spędzi w ekipie Mistrzów Polski. Kontrakt Pawła Paczkowskiego z KS Vive Handball Kielce S. A. obowiązuje do 2024 roku.

Paweł Paczkowski z Mistrzami Polski związany jest od 2014 roku, ale większość sezonów spędził na wypożyczeniach we Francji (Dunkierka), na Ukrainie (Zaporoże), na Węgrzech (Veszprem) i na Białorusi (Brześć). Kilka miesięcy temu zawodnik rozwiązał kontrakt z Mieszkowem Brześć i wrócił do Kielc. Wiemy już, że po zakończeniu obecnego sezonu, rozgrywający pozostanie w ekipie Łomża Vive Kielce.

Jestem już tutaj trzy miesiące, więc przydałaby się jakaś zmiana – śmieje się Paweł – A tak szczerze bardzo się cieszę, że mogę tutaj zostać. Łomża Vive Kielce to jedna z najlepszych drużyn na świecie, to zawsze jest przyjemność i zaszczyt występować w tego typu zespołach.

W końcówce sezonu 2021/2022 Paweł Paczkowski otrzymuje od trenera Talanta Dujshebaeva głównie zadania defensywne oraz odciąża Arka Moryto na prawym skrzydle podczas nieobecności Sigvaldiego Gudjonssona (kontuzja ścięgna Achillesa). Co czeka go po wakacjach?

Myślę, że moja rola będzie podobna do tej, którą pełnię obecnie, aczkolwiek ja mam zamiar walczyć o moje minuty i moje miejsce w składzie. Jestem rozgrywającym, ale jednocześnie zrobię wszystko, żeby być jeszcze lepszym skrzydłowym, bo nigdy nie byłem skrzydłowym na pełen etat. Zrobię wszystko, żeby grać jak najwięcej – zapowiada zawodnik.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: