-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 marca 2022

Para sędziowska z Ukrainy wpisana na listę sędziów ZPRP

Związek Piłki Ręcznej w Polsce i PGNiG Superliga sp. z o.o informują, że uchwałą Zarządu ZPRP, para sędziowska Marina Duplii – Olena Pobedrina została wpisana na listę sędziów ZPRP. Dzięki tej decyzji Panie będą mogły sędziować mecze na wszystkich szczeblach rozgrywkowych w Polsce w sezonie 2021/2022.

Witamy Marinę i Olenę w naszych szeregach. Zdajemy sobie sprawę jak okrutna i brutalna jest dzisiejsza rzeczywistość dla Ukrainy. Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że Panie są w drodze do Polski, chcieliśmy dać im możliwość kontynuowania kariery w naszym kraju. Wystąpiliśmy z inicjatywą dodania ich do listy sędziów i cieszę się, że Zarząd przychylił się do naszego wniosku. Ostatnio umożliwiliśmy zawodniczkom i zawodnikom narodowości polskiej lub ukraińskiej, występujących w drużynach z Rosji, Białorusi i Ukrainy, na transfer do klubów biorących udział w rozgrywkach organizowanych przez Superligę sp. z o.o. i ZPRP. Chcemy pomagać Ukrainie i będziemy to robić w miarę możliwości – mówi Marek Janicki, Dyrektor Biura ZPRP.

Inicjatorami włączenia ukraińskiej jak również międzynarodowej pary sędzi jest środowisko polskich arbitrów. Krakowska para Małgorzata Lidacka i Urszula Lesiak mocno zaangażowały się w pomoc koleżankom zza naszej wschodniej granicy i od kilkunastu dni koordynowały ich przyjazd do Polski. 

Marina Duplii i Olena Pobedrina to doświadczone sędzie międzynarodowe Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, regularnie powoływane na mecze EHF DELO Champions League i spotkania reprezentacji narodowych. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: