Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 marca 2021

Patrik Liljestrand trenerem Grupy Azoty SPR Tarnów do 2022 roku

Szwed przedłużył kontrakt z tarnowskim klubem i będzie pełnił funkcje trenera również w kolejnym sezonie. 

Patrik Liljestrand objął stanowisko pierwszego trenera drużyny Grupy Azoty SPR Tarnów w sezonie 2020/2021. Szwedzki szkoleniowiec miał wnieść do drużyny powiew świeżości i doświadczenie, które zdobywał przez lata w zarówno jako zawodnik wielu europejskich klubów, jak i jako trener. Patrik Liljestrand ma na swoim koncie także sukcesy w reprezentacji swojego kraju, m. in. srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Wraz z drugim trenerem, Marcinem Janasem, od początku tworzą zgrany duet. Na jego pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać – gra drużyny, która stawia dopiero pierwsze kroki w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zaczyna wyglądać obiecująco, a wywalczony przed kilkoma dniami awans do finału PGNiG Pucharu Polski to największy sukces w historii tarnowskiego klubu. Zarząd klubu oraz kibice darzą trenera zaufaniem i wierzą, że współpraca z Patrikiem Liljestrandem będzie przynosiła coraz większe korzyści. 

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się przedłużyć kontrakt z trenerem Liljestrandem. Współpraca układa się bardzo dobrze, a jej efekty są widoczne na boisku. Trener objął drużynę, która wymaga wiele pracy. Wierzymy jednak, że poprowadzi ją w dobrym kierunku tak, aby na długi czas zagościła w PGNiG Superlidze. Naszą strategią jest stopniowe budowanie silnej drużyny na lata i właśnie tego oczekujemy od Patrika. Ważne jest, że w drużynie panuje świetna atmosfera, a to również może przekładać się na wynik sportowe. – mówi Prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki

Trener Liljestrand tak komentuje decyzję o przedłużeniu współpracy: 

– Zdecydowałem się kontynuować współpracę z drużyną, ponieważ widzę wiele potencjału w całym zespole oraz w każdym zawodniku. Zawodnicy ciężko pracują, aby osiągnąć sukces i zawsze dają z siebie 100%. Przejęcie początkującego zespołu, który w ubiegłym sezonie był na ostatniej pozycji w tabeli było dla mnie dużym wyzwaniem, które bardzo mnie inspiruje. 

Nowy kontrakt podpisany przez Patrika Liljestranda obowiązuje do końca sezonu 2021/2022. Po tym czasie istnieje możliwość jego przedłużenia. Z niecierpliwością czekamy na efekty współpracy zarówno w obecnym, jak i w przyszłym sezonie!

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: