III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
5
7
S
4
3
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 czerwca 2022

Patryk Biernacki i Jędrzej Zieniewicz nowymi zawodnikami Energi MKS Kalisz

Lewe rozegranie to kolejna pozycja, która zostanie przebudowana w Energi MKS Kalisz. Patryk Biernacki i Jędrzej Zieniewicz w przyszłym sezonie zagrają w Kaliszu.

26-letni Biernacki jest wychowankiem ChKS Łódź, ale pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej stawiał w Sandra SPA Pogoni Szczecin. W Szczecinie grał przez pięć sezonów stopniowo rozwijając się i zdobywając coraz więcej zaufania szkoleniowców. Przed sezonem zdecydował, że chce zmienić otoczenie. Trafił do czołowego klubu 2. Bundesligi – TSV Bayer Dormagen, a teraz wróci do PGNiG Superligi jako zawodnik naszego klubu. Dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, które potrafi wykorzystać zarówno w ataku, jak i w obronie.

Rok młodszy Jędrzej Zieniewicz z kolei przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w AZS-ie Uniwersytetu Zielonogórskiego reprezentując klub jako młodzik, junior młodszy, junior i senior. Dobra gra w barwach rodzimego zespołu na parkietach I-ligi poskutkowała transferem do Gwardii Opole. Lewy rozgrywający szybko odnalazł się w drużynie już w pierwszym sezonie rzucając dla Gwardii 77 bramek. Po dwóch sezonach w Opolu dołączył do MMTS-u Kwidzyn, a w przyszłym sezonie będzie reprezentował Energę MKS Kalisz.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: