Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 kwietnia 2022

Pax maskotką MŚ 2023

Pax to imię, które kibice w internetowym głosowaniu wybrali dla maskotki mistrzostw świata.  

Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę pokazała nam, jak niepewną wartością jest w dzisiejszych czasach pokój. Imię dla sympatycznej wiewiórki wykreowała rzeczywistość. Pax, czyli po łacinie „pokój”, to także dowód świadomości oraz wrażliwości fanów, którzy wzięli udział w ankiecie. 

Kibice pierwszy raz spotkali się z maskotką mistrzostw świata podczas dwumeczu Polska – Szwecja w Płocku. Propozycje imienia dla wiewiórki zbieraliśmy w mediach społecznościowych. Trzy najbardziej atrakcyjne wybrali przedstawiciele polskiej oraz szwedzkiej federacji.  

Później głos wrócił w ręce sympatyków piłki ręcznej, którzy mogli wziąć udział w ankiecie na oficjalnej stronie internetowej turnieju. Imię „Pax” zebrało więcej głosów niż „Sticky” i „Sweski”. 

Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane w Polsce i Szwecji w dniach 11-29 stycznia 2023 roku. Gospodarzami turnieju będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock, Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). 

Narodowym Dostawcą MŚ 2023 w naszym kraju jest Eventim. Sprzedaż biletów na mecze turnieju trwa. Można je nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: