-:-

Dodano: 6 grudnia 2017

Pełna kontrola Azotów

Od początku do końca Azoty-Puławy kontrolowały mecz 13. serii PGNiG Superligi z Energą MKS Kalisz. W pewnym momencie przewaga miejscowych sięgała 10 goli, ale ostatecznie ambitni kaliszanie zmniejszyli straty i przegrali “tylko” 22:27.

Zanim zawodnicy rozpoczęli walkę prezes Społem PSS Pomoc Puławy Tadeusz Dworski obdarował zespół gospodarzy okazałym tortem.Było to podziękowanie za awans drużyny do fazy grupowej Pucharu EHF.

Spotkanie rozpoczęło się od celnego rzutu Marko Panica, na które odpowiedział Dzianis Krytski. Wymiana ciosów trwała do dziesiątej minuty, kiedy po rzucie Kiryla Knizeua zanotowaliśmy jedyne w tym meczu prowadzenie gości (4:5). Trzy bramki z rzędu dla gospodarzy pozwoliły na dwubramkowe prowadzenie. To jeszcze nie podcięło skrzydeł gościom, którzy doprowadzili do remisu po 8 i do 21. minuty utrzymywali kontakt bramkowy z faworyzowanymi puławianami. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to popis skuteczności miejscowych i w obronie i w ataku. Od stanu po 9 Azotowcy zdobyli osiem goli, tracąc tylko dwa i na przerwę schodzili z pewnym prowadzeniem.

Pierwsze minuty po zmianie stron to kontynuacja skuteczności podopiecznych Daniela Waszkiewicza. W 36. minucie puławianie prowadzili najwyżej w tym meczu – 21:11. Od tego momentu w grze puławian pojawiło się dużo niefrasobliwości. Pięć goli z rzędu (w tym trzy Artura Klopstega) pozwoliły zmniejszyć straty o połowę. Trzy minuty później starta gości wynosiła tylko cztery trafienia. Jednak to było wszystko na co pozwolili miejscowi. W ostatnim kwadransie trener Waszkieiwcz desygnował do gry pierwszą siódemkę, która bez problemów utrzymała prowadzenie.

Po meczu Prezes ELMO TAXI Pani Beata Kozik wręczyła najlepszym zawodnikom obu drużyn upominki. Odebrali je: Adam Skrabania i Kiryl Kniazeu.

Azoty-Puławy – Energa MKS Kalisz 27:22 (17:11)
Azoty-Puławy: Koshovy, Bogdanov – Prce 7, Skrabania 5, Titow 3, Jurecki 3, Panic 2., Masłowski 2, uchczyński 1, Orzechowski 1, Podsiadło 1, Jarosiewicz 1, Seroka 1, Grzelak, Kasprzak, Gumiński.
Energa MKS Kalisz: Jarosz, Tatar – Galewski 4, Klopsteg 4, Krytski 3, Kniazeu 3, Wojdak 3, Kwiatkowski 1, Bożek 1, Drej 1, Misiejuk 1, Bałwas 1, Adamczak, Kobusiński, Czerwiński, Adamski.