-:-

Dodano: 20 maja 2023

Pewna wygrana Azotów-Puławy na zakończenie sezonu

Ostatni mecz w Grupa Azoty Arena w którym Azoty-Puławy podejmowały przed własną publicznością drużynę Sandra SPA Pogoni Szczecin miał dwa oblicza. Pierwsza dość wyrównana połowa zakończona remisem nie zapowiadała, że Azotowcy przestawią zwrotnicę i w dobrym stylu odskoczą rywalom w drugiej części spotkania. Mecz zakończył się okazałym zwycięstwem puławian 36:27 a MVP meczu został wybrany Mateusz Zembrzycki.

Zanim rozpoczęło się spotkanie władze klubu, sztab oraz kibice zgromadzeni w puławskiej hali pożegnali odchodzących po sezonie. Gromkimi brawami pożegnani zostali: Vadim Bogdanov (10 sezonów w Puławach), Ignacio Valles (1 sezon), Bartosz Kowalczyk (8 sezonów) oraz trener Robert Lis (2,5 sezonu). Samo spotkanie początkowo mogło przyprawić puławską publiczność o dreszcze. Pewna spadku z Superligi Pogoń Szczecin skutecznie odpierała ataki niebiesko-biało-czerwonych, którzy przez pierwsze minuty nie mogli wstrzelić się w mecz, nie wykorzystując kilku stuprocentowych akcji i tracąc do drużyny gości trzy bramki. Czas wzięty przez trenera Lisa poukładał i uspokoił grę Azotów, dzięki czemu na przerwę schodzili z remisowym wynikiem 18:18.

Po zmianie stron zgromadzeni kibice byli świadkami nowej tego dnia odsłony puławian. Mimo tego, ze pierwsze trafienie po zmianie stron zanotowali na swoim koncie goście, to pewność siebie, agresywna gra w obronie, wykorzystywanie błędów przeciwników, wysoka skuteczność rzutowa oraz kapitalne interwencje w bramce Mateusza Zembrzyckiego pozwoliły Azotom-Puławy budować coraz większą przewagę w grze. Dzięki temu Azoty-Puławy w efektowny sposób pożegnali się ze swoimi kibicami wygrywając całe spotkanie 36:27. MVP meczu wybrany został Mateusz Zembrzycki.

Azoty-Puławy – Sandra SPA Pogoń Szczecin 36:27 (18:18)

Azoty-Puławy: Zembrzycki 1, Borucki, Koshovy – Jarosiewicz 7, Adamski 5, Burzak 4, Przybylski 3, Marciniak 3, Janikowski 3, Kowalczyk 2, Antolak 2, Fedeńczak 2, Zivković 1, Valles 1, Konieczny, Górski

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Viunyk, Jagodziński – Nowak 8, Cherkashchenko 4, Wrzesiński 3, Krupa 3, Wiśniowiecki 2, Starcevic 2, Zalevskyi 2, Biały 1, Krok 1, Krysiak, Kapela